Domů » 6 kroků k ideální posteli
Bydlení

6 kroků k ideální posteli

V posteli strávíme v průměru třetinu svého života, proto bychom měli věnovat stejně velkou pozornost i její výběru. Kvalitní spánek je totiž důležitý nejen pro naše zdraví. To, jak se v noci vyspíte, se odrazí na zbytku vašeho dne. Na vaší náladě, ale také na vaší produktivitě v práci. Viz proto následující kroky, které vás navedou k výběru té správné postele.

Vezměte v úvahu všechny technické aspekty postele

Pokud postel neobjednává online, vyzkoušejte si ji. Klidně si na ni lehněte, abyste věděli, zda vám bude opravdu vyhovovat. Každý jsme jiný a jedna postel nemusí vyhovovat všem. Naše požadavky pro podporu těla se liší v závislosti na naší váhy či výšky.

Pokud jste se rozhodli pro koupi postele online, dobře si přečtěte technické parametry, abyste nic důležité nepřehlédli.
Vybírejte postel spolu s partnerem

Pokud žijete spolu s partnerem v jedné domácnosti, vybírejte i postel spolu. Budete na ní ležet oba, proto se ujistěte, že bude dostatečně velká a pohodlná pro vás oba.

Nezapomeňte na velikost místnosti

Vždy je nutné vzít v úvahu i velikost ložnice a tomu přizpůsobit velikost postele. V případě, že je ložnice příliš malá, nepouštějte se do koupě masivní postele. Aby ložnice působila harmonicky a vy jste se v ní necítili stesnene, musíte zachovat kolem postele přiměřený prostor.

Úložný prostor navíc

Pokud nemáte prostor pro velkou šatní skříň nebo potřebujete více úložného prostoru, vyberte si postel už se zabudovaným úložným priestorm. Je to výborné řešení pro uskladnění náhradních ložního povlečení či ručníků.
Dopřejte si dostatek prostoru na spaní

I když žijete sami, neznamená to, že musíte mít jednolůžkový postel. V dvoulůžkovém posteli budete mít více prostoru a pohodlí. Totéž platí, pokud žijete s partnerem, který má ve zvyku zabrat v posteli větší prostor. Tehdy raději investujte do tzv. “King-size” bed, což je ještě o něco větší postel než dvoulůžkový.

Design je stejně důležitý

Nezapomeňte, že vzhled postele je stejně důležitý jako její funkčnost. V dnešní době jsou opět velmi IN čela postele, které dokáží ložnici dodat charakteristický styl. Čelo postele si můžete vybrat z různých materiálů podle vlastních preferencí – ať už kovové, čalouněné nebo dřevěné.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.