2 skvělé tipy na podzimní dovolenou v České republice

Letní sezóna sice skončila, nicméně i během podzimních měsíců můžete vyrazit na týdenní dovolenou, případně alespoň prodloužený víkend. Rožnov pod Radhoštěm je půvabné město, které láká na různé výlety po okolí. Ojedinělým kouzlem si vás podmaní i Malá Morávka s několika wellness hotely. V následujících řádcích vám prozradíme, kde se budete cítit příjemně, ať už vyrazíte sami, nebo s rodinou. Začněte hledat podzimní pobyty co nejdříve, protože atraktivní místa jsou velice rychle zamluvená. Co takhle Rožnov pod Radhoštěm, nebo Malá Morávka?

Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm je půvabné město, kde se nachází Valašské muzeum v přírodě, které tvoří hned několik dřevěných lidových staveb. Vedle Dřevěného městečka navštívíte Mlýnskou dolinu s mlýnem a hamrem či Valašskou dědinu. Pochutnáte si na tradičních valašských specialitách a možná zrovna narazíte na nějaký řemeslný jarmark. Co se týče ubytování v Rožnově pod Radhoštěm, připraveny jsou rodinné apartmány, moderní hotely i wellness hotely poskytující odpočinkové a relaxační procedury.

Malá Morávka

Jestliže vás láká spíše ubytování v Malé Morávce, rozhodně neprohloupíte. Malá Morávka je totiž romantická obec s mnoha příležitostmi na výlet v okolí. Především během zimních měsíců je nádherná, protože se vám otevře výhled na zasněžená horská údolí. Malá Morávka je cílem lyžařů a zimních sportů. Mimo zimní sezónu můžete vyrazit na turistiku, prozkoumat okolí na kole, ale i vyzkoušet různé sporty. Malá Morávka se nachází na hranici Moravy a Slezska a její historie se píše už od roku 1594. O zhruba sto let později vyrostla v obci kaple Nejsvětější Trojice, kde najdete i expozici týkající se historie Malé Morávky. Jestliže hledáte ubytování, podívejte se na portál Hotel.cz.

Publikováno: 26. 09. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková