Domů » Chcete začít podnikat, ale nevíte V ČEM?
Finance & práce

Chcete začít podnikat, ale nevíte V ČEM?

Slovo podnikatel evokuje ve většině lidí představu někoho úspěšného, bohatého a časově flexibilního. Mnozí podnikatelé do této škatulky zapadají, ale rozhodně se to netýká všech. Podnikání není snadné a ne nadarmo se říká, že pro něj musí mít člověk určité předpoklady. Na druhou stranu byste se neměla nechat odradit nepřejícím okolím, které se vám snaží vsugerovat, že na TO nemáte. Než však do byznysu skočíte rovnýma nohama, ujasněte si, v čem chcete podnikat.

Podnikání je velmi široký pojem. Podnikat se dá ve všech možných oborech a oproti zaměstnaneckému poměru se nabízí spousta velkých výhod. Podnikatel je vlastním pánem a je jen na něm, jak si zorganizuje čas. Zároveň je tím, kdo určuje směr firmy.

Co se týče negativ, počítejte s tím, že pokud neprorazíte s unikátním produktem či službou, tedy s něčím, co zatím na trhu není, bude vás budování firmy stát mnoho času a úsilí. Podnikání nejsou miliony zdarma na počkání, ale naopak spíše výpadky příjmů (především z počátku) a další komplikace, se kterými si zaměstnanci nemusí lámat hlavu.

Tak v čem tedy podnikat?

Vraťme se však k zásadnímu problému. V čem podnikat? Odpovědět si musíte sama. Ideální je obor, ke kterému máte blízko a vyznáte se v něm. Můžete se vydat po vyšlapané cestičce, nebo si proklestit cestu neznámou stezkou a doufat, že vede až k pomyslné zlaté žíle.

Pokud vás však zajímá, jak podnikat z domova, a to bez nutnosti vysoké investice, několik konkrétních tipů přeci jen máme. Díky internetu vás nemusí limitovat vzdálenost od klientů ani nedostatek finančních prostředků. Namísto sledování seriálů můžete pracovat jako virtuální asistentka, věnovat se affiliate marketingu, psát texty na zakázku (copywriting), spravovat sociální sítě, dělat grafiku, fotit… Anebo – v případě, že se nestydíte a máte co říct početnému publiku – se staňte influencerkou či youtuberkou. Nejdříve si však přečtěte článek na téma „jak vydělávat na YouTube“.

Co dodat závěrem? Snad jen to, že by vás neměly odradit počáteční pády a neúspěchy. Máte-li podnikání v krvi, postupem času se vypracujete a najdete způsob, jak vydělat peníze. Držíme palce!

P.S. Mnoho praktických rad a tipů najdete také na webu známého podnikatele Michala Hardyna.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.