Domů » Chystáte se na lyže? Úraz vás může stát pořádný balík!
Finance & práce

Chystáte se na lyže? Úraz vás může stát pořádný balík!

Není nad pořádnou lyžovačku. Ta vás však může vyjít pěkně draho – dokonce až na miliony korun. A teď skutečně nemáme na mysli výdaje za luxusní ubytování v některém z vyhlášených rezortů. Dovolená se vám může prodražit kvůli tomu, že si zapomenete sjednat cestovní pojištění.

K úrazům na horách dochází velmi často. Podle statistik ošetřila v roce 2017 horská služba ČR kolem 7 tisíc úrazů. Všechny v souvislosti se zimními sporty. V období od prosince 2016 do března 2017 bylo nejčastějším důvodem nezvládnutí jízdy s následným nárazem do sloupu, stromu či do jiného lyžaře. Pojišťovny nejčastěji řešily zlomeniny, poraněné klouby, ale také vyražené zuby a otřesy mozku.

Zapomenete-li se pojistit při sportování v zahraničí, mohou vás náklady na léčbu finančně zruinovat. Za ošetření lehčího úrazu bez operace (tzn. vyšetření, medikace a bandáž) zaplatíte částku 500 – 1200 eur. Těžší úrazy s následnou operací se pohybují v rozmezí 5000 – 15 000 eur, dle rozsahu zranění. Levnou záležitostí není ani transport vrtulníkem. Zaplatíte za něj 1000 až 3500 eur. A za pozemní repatriaci na základě vzdálenosti zhruba 25 až 1000 tisíc korun. Vrtulník vás bude stát 200 až 600 tisíc.

Pokud jde o komplikovanější úrazy na lyžích, může se částka vyšplhat i na milion korun.

Měla byste však vědět, že základní pojištění rekreačních sportů nemusí stačit. Před sjednáním pojistky si přečtěte seznam sportů, které jsou zahrnuty ve standardním krytí a přesvědčte se, že nic nechybí. Například pro lyžování a snowboarding mimo vyznačené trasy byste si měla připlatit za připojištění extrémních sportů.

Co dodat závěrem? Snad jen to, že lyžování je skvělá aktivita, ale měla byste se při ní chovat zodpovědně a brát ohledy jak na své zdraví, tak na zdraví ostatních lidí na svahu.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.