Tipy pro lepší dětský pokoj

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují chování vašeho dítěte a dokonce i jeho výsledky ve škole. Mnohé z těchto faktorů se nacházejí přímo v jeho dětském pokoji a nepřímo ovlivňují naše děti, rozvíjejí, případně potlačují jejich schopnosti, v závislosti na tom, o jakých faktorech mluvíme. K těm hlavním patří pohyb, proto je vhodné uzpůsobit dětský pokoj tak, aby se dítko mohlo (alespoň v rámci možností) věnovat nějaké aktivitě. Co třeba pověsit na strop houpačku? Momentálně se nacházíme na začátku nového školního roku a každý z nás chce, aby se jeho dětem ve škole i v běžném životě dařilo co nejlépe. Pojďme si proto některé faktory představit, abychom věděli, jak je můžeme ovlivnit my.
Tip: Při nákupu věcí do dětského pokoje můžete ušetřit - stačí se po nich poohlédnout na https://internetovyporadce.cz/!

Spánkem k lepším výsledkům

Pokud má vaše dítě problémy ve škole, možná je na čase podívat se blíže na jeho spánkové návyky. Dosáhnout výborné výsledky ve škole je dnes mnohem náročnější. Vyžaduje to velkou dávku energie, schopnost soustředit se, uchovávat si informace a být kreativní při řešení problémů. Na to vše potřebujete každý den minimálně 8 hodin hlubokého a zdravého spánku. Pokud ho vaše dítě nemá, je nutné zjistit proč. Možná je na příčině nekvalitní matraci či vrzající postel. Čím dříve však odhalíte příčinu, tím dříve se vaše dítě sladce vyspí.

Žádná televize v dětském pokoji

Nyní budeme trochu nemoderní, ale televize do dětského pokoje opravdu nepatří. Důvod? Stále více studií ukazuje silný vztah mezi TV v dětském pokoji a četnými zdravotními a vzdělávacími komplikacemi u dětí. Děti, které mají v pokoji televizor dosahují v školních testech nižší skóre a jsou náchylnější na vznik problémů se spánkem. Totéž se týká i telefonů a herních konzolí. Mozek prostě v jejich přítomnosti nedokáže vypnout a místo toho, aby pokoj byl ticho zónou, stává se hrací zónou. Dítě tak nemá šanci si odpočinout a do školy přichází unavené.

Vyberte správnou barvu

Barvy mají schopnost inspirovat, rozrušit, uklidnit i léčit. To platí zejména pro děti, které mohou být na vliv barev velmi citlivé. Proto bychom výběr té správné barvy do dětského pokoje určitě neměli podceňovat. Zatímco vědci se naučili hodně o tom, jak barva ovlivňuje naši mysl tělo, mějte na paměti, že každé dítě je jiné.

Publikováno: 15. 11. 2019 / Aktualizováno: 22. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Adriana Horáková