Bydlení

4 tipy, jak vybrat nábytek do obývacího pokoje

Jak vybrat nábytek, stolky, křesla, sedací soupravy či židle, které váš obývací pokoj promění v útulné hnízdečko? Níže jsme pro vás připravili 4 jednoduché zásady, které vám s tím pomohou.

Slaďte barvy

Než se pustíte do nákupu jako takového, měli byste se rozhodnout, do jakých barev obývací pokoj sladíte. Sedací soupravy, křesla i další nábytek je dobré naladit do jednotného stylu, aby obývák nepůsobil v duchu rčení „každý pes, jiná ves“. Odstínu zvoleného nábytku je třeba přizpůsobit i barvu vymalování stěn. Pokud byste černou koženou sedačku a nábytek z tmavého masivu navíc doplnili o šedé nebo hnědé vymalování, rádoby útulný obývák by se rázem proměnil v kobku se smutnou, až depresivní atmosférou. A v takové volný čas po práci opravdu trávit nechcete.

Dvakrát měř, jednou nakupuj

Vedle návrhu co do barevného provedení je nezbytné uvažovat i dispozici místnosti a všechny rozměry, aby obývací stěna působila ve vztahu ke gauči, stolku a dalším částem kompaktně. Věřte tomu nebo ne, nebyli byste první, kdo investoval peníze do nábytku, který se do místnosti v kompletní podobě nevešel a původní plány bylo potřeba upravovat.

Kde bude televize?

Nábytek byste měli v obýváku rozložit i podle umístění televize. Jednak je třeba počítat pro „bednu“ s dostatkem místa v obývací stěně a zároveň je potřeba vzít v potaz vzdálenost, ze které budete TV sledovat. Například pro 40“ obrazovku o úhlopříčce 101 cm činí doporučená pozorovací vzdálenost 0,8 m pro rozlišení 4K a 1,6 m rozlišení Full HD. Pro televizi s úhlopříčkou 60“ (152 cm) je to pak 1,2 m pro rozlišení 4K a 2,4 m pro Full HD.

Pozor na světlo!

Pracovat je třeba i s rozložením oken s ohledem na umístění televize, aby se obraz ani během prosluněných dnů nelesknul. Pro šero a večery pak doporučujeme koupit i kvalitní svítidla, která se ideálně budou dát zapnout po částech. Zatímco pro noční sledování filmu postačí jen lehké nasvícení obýváku z lampy, při žehlení nebo čtení oceníte plné světlo z kvalitního lustru.

Těšíte se na nákupy? Pro více info na web Atan.cz.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.