Tipy, jak zchladit panelákový nebo podkrovní byt

Úmorné horko v panelákovém či podkrovním bytě není nic příjemného. Přirozenou regulaci teploty dosáhnete kvalitním zateplením obvodové konstrukce, moderními řešeními (např. vícekomorové okna) či zabudováním klimatizace už do výstavby. Hodily by se vám další tipy, jak ochladit byt v létě?

Informujte se, ještě než se zabydlíte

Vyšší kvalita materiálů i postupů společně s integrací klimatu přímo úměrně zvedne i cenu. Při výběru bytu se vždy informujte o jeho zateplení, roku, tloušťce a kvalitě. Nebojte se zeptat ani sousedů, abyste při koupi rozhodli správně. Zejména, pokud byt hledáte v teplejších regionech. Investice do kvalitně tepelně izolované nemovitosti se určitě vyplatí, ale ne všichni si ji můžeme dovolit. Pomoct mohou venkovní žaluzie, stejně jako zrcadlová fólie - oba prostředky významně snižují až minimalizují propustnost tepla. Ve srovnání s instalací venkovních žaluzií bude nalepení zrcadlové fólie cenově mnohem výhodnější. Během horkých dní nenechávejte věci náhodě. Pokud vám rozpočet dovoluje montáž rolet, žaluzií, nalepení fólie, investujte.

Pořiďte si mobilní klimatizaci

Znamenitým pomocníkem při boji proti přehřívání interiéru je mobilní (přenosná) klimatizace. Modely renomovaných značek zakoupíte například u tohoto specializovaného prodejce. V e-shopu najdete také další skvělé pomocníky proti horku - ochlazovače vzduchu a designové ventilátory. Tip: Společnost eprofi.cz s.r.o. je spolehlivým partnerem domácností i profesionálů, kteří potřebují špičková mobilní topidla, odvlhčovače vzduchu, stavební vrátky, elektrocentrály, stavební míchačky či stavební pily.

Publikováno: 13. 08. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková