Manuál pro muže: Jak nosit polo košili a s čím i kombinovat?

Polo košile je jednoduchý, ale nadčasový kousek oblečení. Jako formálnější alternativu klasického trička ji můžete snadno obléknout dovnitř i ven z kalhot, stačí ji jen doplnit klíčovými prvky. Díky výraznému límečku, knoflíkům a prodyšnému materiálu je to kousek, který si můžete vzít téměř při každé příležitosti. Ať už teplota stoupá, nebo rtuť teploměru klesá, zde jsou tipy, jak nosit polokošili.

Styly polokošil

Klasické bavlněné polokošile

Klasická polo košile byla vynalezena koncem 10. století a stala se prvním oděvem s límcem na knoflíky. Tento kus oděvu způsobil revoluci v pánském oblečení, jak ho dnes známe a stal se nedílnou součástí šatníku. Výhodou je, že ho lze jej obléknout pro neformální i elegantní příležitost. Co se týče střihu, dbejte na to, aby knoflíky neseděly příliš nízko, jinak může vypadat jako výstřih do V. V každém příúadě si vyberte si polokošili, která se hodí k vašemu stylu oblékání, a nebojte se vyzkoušet pestřejší barevnou kombinaci.

Polokošile s dlouhým rukávem

Ačkoli jsou polokošile obvykle k vidění v teplejších měsících, neznamená to, že jsou výhradně letní. Polokošile s dlouhým rukávem vypadají fantasticky v momentě, kdy teplota klesne. A opět ji lze stylizovat několika způsoby. Chcete-li působit ležérně, vezměte si k ní kalhoty chinos, tenisky a koženou bundu - je to nadčasová kombinace, která sluší každému. Polo s dlouhým rukávem je vynikající volbou oblečení pro dny, kdy nevíte, co na sebe. Můžete ho nosit klidně po celý rok.

Co nosit k polokošili

Polokošile a tepláky

Uvolněte se a buďte v pohodě v polokošili a teplákách. Elegantní horní polovina dostane s pohodlnými spodními kalhotami ležérní nádech. Svůj look můžete doladit stylovými nízkými teniskami, snapbackem a víkendovou taškou. Abyste nepůsobili nedbale, dbejte na to, aby oblečení bylo správně vypasované a čisté - mezi athleisure (tzv. hybridní oblékání) a nepořádkem je velmi tenká hranice.

Polokošile + šortky

Když je příliš horko, vsaďte na polokošili a šortky. Od džínových až po chinos, vždy jde o nenáročný outfit, ve kterém budete vypadat skvěle. Zvolte jednobarevný outfit, abyste vytvořili uhlazený a nadčasový styl, nebo vyzkoušejte kombinaci více barev. V rámci každodenního nošení nechte polokošili rozhalenou a dbejte na to, aby byla dobře padnoucí.      

Publikováno: 22. 07. 2021

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková