Lifestyle

Nejdražší kočka na světě? Těchto 5 plemen stojí balík!

Potrpíte si na luxusní věci a zároveň milujete zvířata? Pokud nemáte hluboko do kapsy a již delší dobu přemýšlíte nad pořízením čtyřnohého mazlíka, pořiďte si některé z následujících kočičích plemen. A že nejde o ledajaké kočky – jsou považovány za ušlechtilé a patří k nejdražším na světě.

Britská krátkosrstá kočka

Středně velká až velká britská krátkosrstá kočka patří k nejoblíbenějším kočičím plemenům vůbec. Ovšem zvířata s PP po dobrých rodičích nepatří k nejlevnějším – naopak si připravte minimálně několik desítek tisíc korun. Britka je hrdá, nezkrotná a šarmantní, vaše domácnost ji bude právem patřit.

Sphynx

Možná není nejhezčí, ale nelze ji upřít, že je nepřehlédnutelná. Chybí ji srst. Přesto je poměrně drahá a v případě „lepších“ rodičů vás vyjde na dvacet a více tisíc korun.  Bezsrstá kočka Sphynx vyžaduje teplo (což je vzhledem k absenci srsti logické) a její kůže se musí každodenně otírat houbičkou od mazu a hydratovat. Poněkud překvapivě (prostě na to nevypadá) je přítulná a velmi loajální k rodině. Na první pohled to sice nebude, ale nakonec se do ní zamilujete.

Perská kočka

Máte „zbytečných“ padesát, šedesát a více tisíc korun? Udělejte místo pro královnu. Perská kočka je zosobněním elegance a skvělým společníkem. Má pohodovou povahu, není konfliktní a rozumí si i s ostatními zvířaty. Aby ne, když stojí takové peníze…

Americká kadeřavá kočka

Ještě jste o ní neslyšeli? Není divu, americká kadeřavá kočka je poměrně vzácná, čemuž ostatně odpovídá i cena. Za dvacet až třicet tisíc korun však získáte roztomilou společnici (nebo společníka), která se s vámi kdykoliv ráda pomazlí.

Savanová kočka

Závěr patří zřejmě nejdražšímu kočičímu plemenu. Savanová kočka je inteligentní, hravá, zvídavá a mazlivá. Do 4. generace se ale jedná o divokou kočku s vysokým procentem znaků původního afrického servala. Cena jde ruku v ruce s pohlavím, kvalitou srsti a dalšími kritérii. Může se vyšplhat i přes deset tisíc euro.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.