Domů » Nejdražší kočka na světě? Těchto 5 plemen stojí balík!
Lifestyle

Nejdražší kočka na světě? Těchto 5 plemen stojí balík!

Potrpíte si na luxusní věci a zároveň milujete zvířata? Pokud nemáte hluboko do kapsy a již delší dobu přemýšlíte nad pořízením čtyřnohého mazlíka, pořiďte si některé z následujících kočičích plemen. A že nejde o ledajaké kočky – jsou považovány za ušlechtilé a patří k nejdražším na světě.

Britská krátkosrstá kočka

Středně velká až velká britská krátkosrstá kočka patří k nejoblíbenějším kočičím plemenům vůbec. Ovšem zvířata s PP po dobrých rodičích nepatří k nejlevnějším – naopak si připravte minimálně několik desítek tisíc korun. Britka je hrdá, nezkrotná a šarmantní, vaše domácnost ji bude právem patřit.

Sphynx

Možná není nejhezčí, ale nelze ji upřít, že je nepřehlédnutelná. Chybí ji srst. Přesto je poměrně drahá a v případě „lepších“ rodičů vás vyjde na dvacet a více tisíc korun.  Bezsrstá kočka Sphynx vyžaduje teplo (což je vzhledem k absenci srsti logické) a její kůže se musí každodenně otírat houbičkou od mazu a hydratovat. Poněkud překvapivě (prostě na to nevypadá) je přítulná a velmi loajální k rodině. Na první pohled to sice nebude, ale nakonec se do ní zamilujete.

Perská kočka

Máte „zbytečných“ padesát, šedesát a více tisíc korun? Udělejte místo pro královnu. Perská kočka je zosobněním elegance a skvělým společníkem. Má pohodovou povahu, není konfliktní a rozumí si i s ostatními zvířaty. Aby ne, když stojí takové peníze…

Americká kadeřavá kočka

Ještě jste o ní neslyšeli? Není divu, americká kadeřavá kočka je poměrně vzácná, čemuž ostatně odpovídá i cena. Za dvacet až třicet tisíc korun však získáte roztomilou společnici (nebo společníka), která se s vámi kdykoliv ráda pomazlí.

Savanová kočka

Závěr patří zřejmě nejdražšímu kočičímu plemenu. Savanová kočka je inteligentní, hravá, zvídavá a mazlivá. Do 4. generace se ale jedná o divokou kočku s vysokým procentem znaků původního afrického servala. Cena jde ruku v ruce s pohlavím, kvalitou srsti a dalšími kritérii. Může se vyšplhat i přes deset tisíc euro.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.