Rádce pro líčení očí

Při líčení očí vždy myslete nejen na to, co se právě nosí, ale hlavně na to, co vám sluší. Vybírejte barvu očních stínů tak, aby se hodila k barvě očí, nezanedbávejte líčení obočí a své oči můžete i zvětšit pomocí očních linek. Inspirujte se dalšími radami a tipy, jak nalíčit oči.

Oční stíny

Pro začátečníky se nejlépe hodí přirozené stíny. Často je můžete najít pod pojmem „nude paletky“ a obsahují odstupňované odstíny hnědé, přes béžovou až po světle bílou. Pro začátek zkuste jednoduchou kombinaci tří stínu, kdy nejsvětlejší nanesete na vnitřní koutek oka a roztírejte směrem do středu oka. Tam pro změnu naneste střední odstín béžové barvy a do vnějšího koutku nakonec nejtmavší odstín, opět směrem do středu oka. Pokud si troufáte na ´barvy, nebojte se toho. Kombinovat lze dnes téměř všechno a fantazii se meze nekladou.

Tip: Pamatujte si, že je vždy jednodušší nanést nejdřív světlejší stíny a postupně je ztmavovat.

Obočí

K vykreslení obočí dnes můžete použít řadu výrobků. Můžete si zvolit stíny, tužku, pomádu na obočí a také gel na obočí. Odstín vybírejte tak, aby byl podobný barvě vašeho obočí nebo barvu obočí můžete přizpůsobit barvě vašich vlasů.

Oční linky

Stejně jako u obočí i zde máte na výběr z několika kosmetických přípravků. Tužku na oči si vyberte klasickou kajalovou nebo pokud vás nebaví neustále ořezávání tak je možnost i vysouvací tuhy. Dále jsou na trhu gelové linky, které se aplikují pomocí drobných tenkých štětečků, ale pro začátečníky jsou vhodnější linky ve fixu. Taktéž si můžete vybrat ze bohaté škály barev, a tak vykouzlit mnohem zajímavější look.

Tip: Linky můžete nanášet na horní víčko, ale také na takzvanou vodní linku. Zde můžete nanést černou linku, která opticky zmenší oko, s pomocí bílé linky bude vaše oko naopak vypadat větší.

Řasenka

V této kategorii kosmetický průmysl přišel s různými tvary a velikostmi, které by měli pomáhat při prodloužení řas, jejich zahuštění a také většímu objemu řas. Čím dál víc oblíbené jsou i voděodolné nebo barevné řasenky.

Ať už se budete líčit jen řasenkou a leskem na rty nebo se vyžíváte v komplikovaných očních stínech, nebojte se experimentovat. Kouzlo make-upu spočívá v tom, že pro danou chvíli můžete vypadat úplně jinak a přiblížit se svému vzoru nebo ideálu, ať už je to slavná herečka, zpěvačka nebo jiná celebrita.

Publikováno: 18. 12. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková