Jak se účinně zbavit vodního kamene na toaletě

Vodní kámen v toaletě je běžným problémem mnoha domácností. Jeho tvrdé, bílé až nažloutlé usazeniny nejen zhoršují vizuální vzhled toalety, ale mohou také ovlivnit její funkčnost. Naštěstí se dá vodní kámen účinně odstranit, pokud víte, jaké čisticí prostředky použít.

Domácí řešení

Pokud dáváte přednost přírodním řešením, můžete vytvořit svůj vlastní čistič odpadů kombinací bílého octa a jedlé sody. Toto řešení je účinné, protože kyselina v octu reaguje s vápencem a pomáhá rozpouštět vodní kámen. Pro aplikaci jednoduše smíchejte obě složky do pasty, naneste na postiženou oblast a po chvíli opláchněte.

Čisticí prostředky do koupelny

Když domácí metody nezabírají, zkuste vyhledat vhodné čisticí prostředky do koupelny na odstranění vodního kamene. Při výběru čisticího prostředku je důležité vybrat ten, který je specificky určen k boji s vodním kamenem. Například čistič WC je jedním z účiných produktů, který rozpouští kamenité usazeniny a vrátí vaší toaletě čistý a svěží vzhled. Je vhodný také jako odstraňovač vodního kamene, močových kamenů nebo jiných obtížně odstranitelných usazenin.

Jak použít čistič WC

  1. Plynulým pohybem nastříkejte WC čistič na toalety hluboko pod okraj klozetové mísy a také do mísy. 
  2. Nechte působit nejméně 20-30 minut a poté klozetovou mísu vyčistěte klozetovou štětkou. 
  3. Nakonec toaletu spláchněte.

Odstraňování vodního kamene z toalety může vyžadovat trochu úsilí, ale s těmito tipy a správnými čisticími prostředky to bude hračka. Pravidelná údržba a správné prostředky vám pomohou udržet vaši toaletu čistou a svěží po dlouhou dobu.

Toužíte po čisté a svěží koupelně? Podívejte se na čisticí prostředky do koupelny od HG.

Publikováno: 01. 09. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Jana Válková