Domů » Dost s přebytečnou vodou!
Skvělé tipy

Dost s přebytečnou vodou!

Také vás trápí přebytečné zadržování vody v těle? Otékají vám nohy tak, že máte problém dostat se do bot? Tomu je konec.

Jedním z hlavních důvodů, proč tělo zadržuje vodu, je velký příjem sodíku. Ten způsobuje, že si tělo vodu ukládá. Co tedy obsahuje nejvíce sodíku z našeho jídelníčku? Je to něco, co používáme všichni, a dost z nás se bez toho neobejde. Už víte? Ano, je to sůl. Jak se říká, sůl je nad zlato, ale pozor, všeho moc škodí. Pokud namítáte, že vy zrovna moc nesolíte a přesto se vám voda v těle zadržuje, zkuste se podívat na složení potravin, které konzumujete. Takové salámy, klobásky či jiné uzeniny. Také spoustu soli obsahuje koření. U žen je třeba oblíbený hydrolyzovaný kolagen, který je oblíbeným doplňkem stravy. Nebojte se tedy užívat vitamíny či doplňky a soustřeďte se na jídlo samotné.

Pomocník

Jedním z pomocníků jsou dvě zásady. Méně solit či se vyhýbat hlavně uzeným masným výrobkům a také hodně pít. Pokud budete dodržovat správný pitný režim, vaše tělo si to zapamatuje, a bude vědět, že nepotřebuje vodu ukládat, jak se říká na horší časy. Ba naopak začne se zásob vody zbavovat. Je třeba dát si pozor co pijete, vyhýbejte se sladkým nápojům a také bublinky nemusí vyhovovat každému. Mohu nám způsobovat nadýmání a bolest břicha.

Vitamín B6 je ve vodě rozpustný vitamin, který je podstatným zdrojem koenzymů. Ty jsou důležité pro náš metabolismus. Díky dobře nastartovanému metabolismu nám skvěle funguje jak zažívání, tak i imunitní systém. Což je pro naše tělo velice důležité. Proto je vhodné zařadit do našeho jídelníčku kuřecí maso, hovězí, z ryb je to pak tuňák. Také brambory, pistácie a banány jsou velkým zdrojem vitamínu B6. Řada vitamínů a doplňků působí dobře nejen na zažívání, ale třeba jsou vhodné na boj s vráskami nebo krásnější vzhled pokožky.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.