Domů » Fotopast jako dárek pro muže – myslivce
Skvělé tipy

Fotopast jako dárek pro muže – myslivce

Nejrůznější technické „hračky“ jsou pro každého muže tím nejlepším dárkem. A pokud je obdarovávaný muž navíc myslivcem, není pro něj proto vhodnějšího dárku, než jakým je kvalitní fotopast. Tento pohybem aktivovaný, digitální fotoaparát je zařízením, pro které snadno nalezne využití každý myslivec. Proč jsou však u myslivců fotopasti tak oblíbené? K čemu konkrétně mohou svůj dárek použít?

Proč fotopast?

Každý správný myslivec má zájem o svoji honitbu, záleží mu na ní a chce mít dobrý přehled o tom, co se v ní děje. Kvalitní a dobře zvolená fotopast se pro něj proto může stát nepostradatelným pomocníkem, prostřednictvím kterého sbírá o svém revíru důležité informace. Díky fotopasti je myslivec průběžně informován o pohybech lesní zvěře, může také zjistit, že se v revíru vyskytuje některý zvláště zajímavý jedinec, přímo ohrožený a vzácný druh nebo naopak škodná.

Vhodně zvolená fotopast má však pro myslivce i další využití, kterým je ochrana revíru proti dvounohým škůdcům. Pytláctví, vědomé poškozování lesa, rozdělávání ohňů na zakázaných místech nebo třeba zakládání černých skládek… to vše jsou negativní fenomény, jejichž původce může myslivec s pomocí fotopasti vypátrat a usvědčit. Profitovat z toho bude les, příroda a v konečném důsledku i my všichni.

Jak fotopast používat

Myslivec zná svůj revír nejlépe ze všech, a proto nejlépe ví, jak a kam fotopast umístit. Je jen třeba aby byla maskovaná, pokud možno malá a aby pro noční focení využívala pouze osvit pomocí LED diod v infračerveném světle. Tak ji bude velmi těžké odhalit a zvěř o ní nebude vědět.

Fotopast je pro myslivce více než jen technickou hračkou, je užitečným pomocníkem při jeho pravidelné starosti o les a jeho obyvatele. Zalíbení v ní pak jistě naleznou i další milovníci přírody a jejích krás.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.