Už jste vyzkoušeli ochucené konopné čaje?

Čaj patří mezi základní suroviny, které doma máte. Je lehce skladovatelný a nezabere tolik místa. Když ho dobře uchováváte, vydrží vám hodně dlouhou dobu. No a zalijete-li jej horkou vodou, máte chutný a léčivý nápoj, který bezesporu sbližuje. Vždyť k základním otázkám, když přijde návštěva patří: dáte si čaj nebo kávu? Už jste návštěvě zkoušeli nabídnout čaj konopný? V našem obchůdku jej seženete i v ochucených variantách!

Jaké má čaj z konopí účinky?

Čaj z konopí se vyplatí pít nejen kvůli jeho lahodné chuti, která je v případě ochucených čajů posílena, důležité jsou i jeho léčivé účinky. Konopný čaj je nejčastěji vyráběn z kombinace květů, listů a semen. Obsahuje kanabinoidy, jež jsou jeho hlavní léčivou složkou. V základní přípravě se směs pouze zaleje horkou vodou a nechá se louhovat. Proto se nemusíte obávat, že by měl šálek čaje nějaké psychotropní účinky. Jen horká voda nemá schopnost uvolnit THC ze směsi. Mírně omamný efekt u čaje by nastal, kdybyste směs připravili s trochou másla, mléka nebo alkoholu. Právě tyto látky ve směsi (listy a palice) aktivují obsah THC. Ovšem konopné čajové směsi této látky neobsahují příliš. Po požití však můžete pociťovat únavu, a proto je doporučené užívat tento čaj v době, kdy od vás není očekáváno nějaké zvlášť velké soustředění. Nejlepší je si ho dát před spaním. Konopné čaje mají uklidňující efekt. Doporučují se užívat v období stresu a při nespavosti. Jsou výborné na nervový systém a tiší i bolesti svalů a kloubů. Konopný čaj vám také pomůže s posílením imunity. Doporučuje se užívat preventivně.

Proč vsadit na ochucené varianty konopného čaje?

Pokud jste konopný čaj ještě nikdy nepili, doporučujeme vám vyzkoušet jeho neochucenou variantu, ať plně pocítíte chuť konopí. Jeho chuť je specifická, stejně jako jeho vůně. Čaj si samozřejmě můžete přisladit cukrem nebo ještě lépe medem. Avšak dobře chutná i neslazený, především pak ochucené varianty. Z naší nabídky si můžete vybrat konopný čaj ovocný, s mátou, s ibiškem, s citrónovou trávou a s dalšími přísadami, které podpoří nejen chuť, nýbrž i léčivé účinky čaje. Pokud patříte mezi milovníky bylinných čajů, bude pro vás konopný čaj příjemnou změnou, aniž byste vaše tělo ochudili o zdravé látky. Potom, co si oblíbíte naši řadu konopných ochucených čajů věříme, že zaujmou čestné místo vedle vaší čajové konvice. A vůbec si jej nemusíte nechávat jen pro sebe. Ať už ve formě šálku čaje nebo dárkového balíčku můžete sílu konopí poslat dál. Více na www.Cestabylin.cz

Publikováno: 15. 08. 2018 / Aktualizováno: 22. 05. 2023

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková