Jak poznat, že vaše domácnost potřebuje filtrační konvici na vodu?

Snažíte se šetřit svoji kapsu i životní prostředí a pít kohoutkovou vodu? Nebo si raději kupujete mineralizovanou vodu balenou, protože z chlóru v kohoutkové vodě vám není moc dobře po těle? Možná podvědomě tušíte, že ani jedno z těchto řešení není optimální. Jak ale vyřešit svůj pitný režim bez provětrání peněženky a neustálé bolesti zad z nošení těžkých lahví?

Vsaďte na filtrační konvice na vodu

Ty jsou finančně nenáročné na pořízení a využívají vodu přímo z kohoutku. Pro jejich správnou funkci je potřeba pouze v pravidelných intervalech měnit filtrační patrony, které se zanášejí odfiltrovanými látkami. Filtrační konvice využijí všechny domácnosti, které mají doma tvrdou vodu nebo vodu kontaminovanou různými pro tělo nežádoucími látkami. Ať již jde o nevábnou chlorovou pachuť přetrvávající po dezinfekci vody, která by sice podle hygieniků tělu škodit neměla, ale je hlavní příčinou toho, proč většina obyvatel zejména větších měst nechce přímo konzumovat kohoutkovou vodu. Dalšími složkami obsaženými ve vodě mohou být i těžké kovy, mezi něž patří i olovo či rtuť, zbytky hnojiv, pesticidů, pozůstatky rzi z potrubí a další kontaminanty, které se do vody mohou dostat při její úpravě nebo přepravě.

Filtrační patronu je potřeba měnit pravidelně

Aby filtrace vody probíhala tak, jak má, je nutné měnit v konvici pravidelně filtr. Ve většině případů je doporučeno tento úkon provádět alespoň jedenkrát za 4 týdny. Záleží ale na tvrdosti vaší vody a intenzitě využívání konvice. Pořídíte-li si filtrační konvici kompatibilní s nejmodernějšími vodními filtry Brita Maxtra, stane se vaše voda po přefiltrování mírně alkalickou, což prospěje vašemu zdraví. Tento unikátní filtrační koncept navíc kromě odstranění nežádoucích látek z vody, zachovává v životadárné tekutině pro tělo potřebné minerály, jako například vápník či hořčík. Díky obsahu filtračních vláken z přírodních kokosových skořápek doplněným o mikročástice aktivního uhlí se přefiltrovaná voda nedostane do kontaktu s dalšími chemickými látkami a je zdravotně naprosto nezávadná.

Filtrovaná voda je pro přípravu teplých nápojů bezkonkurenční

Vodu z filtrační konvice můžete použít jak pro přímou konzumaci, tak pro přípravu studených či teplých nápojů. Uděláte z ní domácí limonádu, čaj ale i výbornou kávu. Pro přípravu domácí kávy té nejvyšší kvality si ale raději pořiďte domácí kávovar či esspressovač, který pro vás kávu vyrobí na jedno stisknutí tlačítka. Vsadíte-li na zařízení s vodním filtrem, můžete si být jisti, že vaše káva bude mít nejvyšší možnou kvalitu bez ohledu na to, jakou máte doma vodu, protože z vody budou před jejím použitím do kávy odstraněny všechny složky kazící její chuť. I tady je ale podmínkou správné funkce pravidelná výměna filtrační patrony. Máte-li doma kávovar značky Philips či Saeco, vsaďte na kvalitní filtry Aquaclean, které vodu ve vašem kávovaru dokážou filtrovat až 3 měsíce a pomohou vám připravit neuvěřitelných 5 000 šálků báječné kávy.

Publikováno: 30. 06. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková