Finance & práce

Pražská výstava láká na legendární svatováclavskou korunu

Máte v plánu cestu do Prahy? Zastavte se na výstavě, jejímž zlatým hřebem je svatováclavská koruna. Legendární korunovační klenot vyrobený ve středověku v expozici sice není originálem, ale jde o téměř dokonalou repliku s maximálním zachycením detailů. Kde se výstava koná a co dalšího je kromě koruny k vidění? Čtěte dále a dozvíte se více informací.

Povedená replika české královské koruny

Svatováclavská koruna byla vyrobena ve 14. století k příležitosti korunovace Karla IV. Jde o skutečně mistrovské dílo, které nemá v Evropě obdoby. Tvar je inspirován tradiční přemyslovskou korunou doplněnou o nádherné drahé kameny v důmyslném a esteticky velmi příjemném řešení. Originál je vyroben ze zlata o ryzosti 21 až 22 karátů. Vystavená koruna je replikou zhotovenou ze stříbra s tenkou zlatou vrstvičkou. Jde o poctivou ruční práci se snahou napodobit tehdejší zlatnické postupy. Výzvou bylo například vymyšlení úchytu pro umělé drahé kameny i jejich samotné vyrobení ze skla tak, aby výsledek vypadal co nejvěrněji. Po devíti měsících práce se to však podařilo s opravdu skvostným výsledkem, takže Pražská mincovna zařadila korunu do výstavní expozice.

Výstava v Pražské mincovně

Expozice, jejíž součástí je i nádherná replika svatováclavské koruny, je k vidění v Obecním domě v galerii Pražské mincovny. Hlavním tématem výstavy jsou však mince ČNB v uměleckých ražbách. Prohlédnout si můžete různé druhy mincí ražených do stříbra i zlata.

Zakupte si minci jako suvenýr

Jde o prodejní výstavu, což znamená, že je vstup zdarma a navíc si můžete vybranou minci zakoupit jako originální suvenýr. Prohlídku mincí a koruny můžete skloubit s procházkou po historickém centru města, protože Obecní dům je poblíž Karlova mostu a Prašné brány. Tak na nic nečekejte a vyrazte na prohlídku repliky kusu národní historie.

Reklama

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Domácí vířivky Aquavia Spa budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.