Jak vybrat dětské nosítko?

Děti, které jsou v dětství nošeny, jsou prý psychicky vyrovnanější a mají se svou matkou celoživotně lepší vztah. Pokud jsou tyto prognózy pravdivé, pak mají matky nosičky naději na hezký život a pohodové stáří. Kdo by to nechtěl? Matek s dětmi upevněných na hrudi přibývá jako hub po dešti. Kromě intimní blízkosti a maximálnímu sdílení doteků, tepla, citů a emocí, je nošení velmi praktické. Žena nemusí dítě chovat na rukách, má zpevněná a vyrovnaná záda, přičemž jí zůstanou volné ruce, kterými může zastat jakoukoliv práci. A že jí není u dětí málo!

Krok za krokem

Dětská nosítka jsou dostupná v mnoha variacích. Jak vybrat to správné, aby vám bezvadně sedělo? Provedeme vás nákupem krok za krokem. První volbou je, jestli pořídit nosítko rostoucí nebo jednovelikostní. Rostoucí nosítko je sice z hlediska pořizovací ceny o něco dražší, ale z dlouhodobého pohledu je ekonomičtější. Jednovelikostní nosítka sice musíte v určitých intervalech měnit za větší, ale zase odpadá nutnost složitého nastavení a většinou lépe sedí. Druhým krokem je volba, zda zvolit nosítko šátkové nebo látkové. Šátková nosítka jsou pružnější, ale méně vydrží. Látková jsou pevnější a jsou odolnější. Pořešte i způsob uchycení ramenních popruhů. Nosítka mívají dvě polohy uchycení ramenních popruhů k zádové opěrce, v polovině zad nebo u beder. Doporučujeme vyzkoušet, co vám bude nejlépe vyhovovat.

Ergonomie především

V neposlední řadě zkontrolujte, jestli dětské nosítko odpovídá standardům ergonomického nošení a má atesty na použité materiály. Vždy vybírejte ergonomické nosítko, tedy takové, které není vyztužené a přizpůsobí se tělíčku dítěte, má dostatečnou šířku látky mezi nožičkami, umožňuje podsazení a naopak neumožňuje nošení čelem ven. Pamatujte na to, že usazení nožiček musí vykazovat tvar písmene M a poloha zad musí kopírovat tvar písmene C. Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny. ZkusNositko.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 777 534 728 Email: info@zkusnositko.cz https://www.zkusnositko.cz/

Publikováno: 01. 07. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková