Domů » Jak vybrat dětské nosítko?
Móda & krása

Jak vybrat dětské nosítko?

Děti, které jsou v dětství nošeny, jsou prý psychicky vyrovnanější a mají se svou matkou celoživotně lepší vztah. Pokud jsou tyto prognózy pravdivé, pak mají matky nosičky naději na hezký život a pohodové stáří. Kdo by to nechtěl?

Matek s dětmi upevněných na hrudi přibývá jako hub po dešti. Kromě intimní blízkosti a maximálnímu sdílení doteků, tepla, citů a emocí, je nošení velmi praktické. Žena nemusí dítě chovat na rukách, má zpevněná a vyrovnaná záda, přičemž jí zůstanou volné ruce, kterými může zastat jakoukoliv práci. A že jí není u dětí málo!

Krok za krokem

Dětská nosítka jsou dostupná v mnoha variacích. Jak vybrat to správné, aby vám bezvadně sedělo? Provedeme vás nákupem krok za krokem. První volbou je, jestli pořídit nosítko rostoucí nebo jednovelikostní. Rostoucí nosítko je sice z hlediska pořizovací ceny o něco dražší, ale z dlouhodobého pohledu je ekonomičtější. Jednovelikostní nosítka sice musíte v určitých intervalech měnit za větší, ale zase odpadá nutnost složitého nastavení a většinou lépe sedí.

Druhým krokem je volba, zda zvolit nosítko šátkové nebo látkové. Šátková nosítka jsou pružnější, ale méně vydrží. Látková jsou pevnější a jsou odolnější. Pořešte i způsob uchycení ramenních popruhů. Nosítka mívají dvě polohy uchycení ramenních popruhů k zádové opěrce, v polovině zad nebo u beder. Doporučujeme vyzkoušet, co vám bude nejlépe vyhovovat.

Ergonomie především

V neposlední řadě zkontrolujte, jestli dětské nosítko odpovídá standardům ergonomického nošení a má atesty na použité materiály. Vždy vybírejte ergonomické nosítko, tedy takové, které není vyztužené a přizpůsobí se tělíčku dítěte, má dostatečnou šířku látky mezi nožičkami, umožňuje podsazení a naopak neumožňuje nošení čelem ven. Pamatujte na to, že usazení nožiček musí vykazovat tvar písmene M a poloha zad musí kopírovat tvar písmene C.

Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny.

ZkusNositko.cz

K Hádku 1576/12

Praha-Dubeč

107 00

Tel: 777 534 728

Email: info@zkusnositko.cz

https://www.zkusnositko.cz/

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.