Móda & krása

Jak vybrat dětské nosítko?

Děti, které jsou v dětství nošeny, jsou prý psychicky vyrovnanější a mají se svou matkou celoživotně lepší vztah. Pokud jsou tyto prognózy pravdivé, pak mají matky nosičky naději na hezký život a pohodové stáří. Kdo by to nechtěl?

Matek s dětmi upevněných na hrudi přibývá jako hub po dešti. Kromě intimní blízkosti a maximálnímu sdílení doteků, tepla, citů a emocí, je nošení velmi praktické. Žena nemusí dítě chovat na rukách, má zpevněná a vyrovnaná záda, přičemž jí zůstanou volné ruce, kterými může zastat jakoukoliv práci. A že jí není u dětí málo!

Krok za krokem

Dětská nosítka jsou dostupná v mnoha variacích. Jak vybrat to správné, aby vám bezvadně sedělo? Provedeme vás nákupem krok za krokem. První volbou je, jestli pořídit nosítko rostoucí nebo jednovelikostní. Rostoucí nosítko je sice z hlediska pořizovací ceny o něco dražší, ale z dlouhodobého pohledu je ekonomičtější. Jednovelikostní nosítka sice musíte v určitých intervalech měnit za větší, ale zase odpadá nutnost složitého nastavení a většinou lépe sedí.

Druhým krokem je volba, zda zvolit nosítko šátkové nebo látkové. Šátková nosítka jsou pružnější, ale méně vydrží. Látková jsou pevnější a jsou odolnější. Pořešte i způsob uchycení ramenních popruhů. Nosítka mívají dvě polohy uchycení ramenních popruhů k zádové opěrce, v polovině zad nebo u beder. Doporučujeme vyzkoušet, co vám bude nejlépe vyhovovat.

Ergonomie především

V neposlední řadě zkontrolujte, jestli dětské nosítko odpovídá standardům ergonomického nošení a má atesty na použité materiály. Vždy vybírejte ergonomické nosítko, tedy takové, které není vyztužené a přizpůsobí se tělíčku dítěte, má dostatečnou šířku látky mezi nožičkami, umožňuje podsazení a naopak neumožňuje nošení čelem ven. Pamatujte na to, že usazení nožiček musí vykazovat tvar písmene M a poloha zad musí kopírovat tvar písmene C.

Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny.

ZkusNositko.cz

K Hádku 1576/12

Praha-Dubeč

107 00

Tel: 777 534 728

Email: info@zkusnositko.cz

https://www.zkusnositko.cz/

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.