Šperk jako dárek? Ideální volba téměř pro každou příležitost!

Vánoce budou za dveřmi natotata a možná se vám bude hodit tip na dárek pro ženy, se kterým zaručeně nešlápnete vedle. Není žádným tajemstvím, že dámy milují šperky, a to v podstatě jakékoliv podobě. Chcete-li svou partnerku, kamarádku, maminku, sestru či nadřízenou mile překvapit, darujte ji ozdobu z drahého kovu. Na druhou stranu se zamyslete nad tím, jestli se vybraný šperk hodí k dané příležitosti. Co tím máme na mysli? Odpověď najdete v následujících řádcích.

Na příležitosti záleží aneb Je lepší prsten, náramek, nebo náušnice?

Chcete své partnerce udělat radost a potěšit ji pěkným dárkem, nebo jde o gesto, kterým byste rádi „něco“ naznačili? Tyto okolnosti mají na volbu šperku zcela zásadní vliv. K nejfrekventovanějším šperkům patří prsteny. A právě v jejich případě musíte zvážit určitá „rizika“. Pokud na vás partnerka delší dobu naléhá se svatbou a vy ji pod stromeček věnujete prsten, mohla by dárek pochopit jako žádost o ruku. Darování prstenu je spojeno s vyjádřením citů, ať už jde o vyznání lásky nebo symbol závazku. Na druhé straně stojí šperky, které se hodí k jakékoliv příležitosti. Skvělým příkladem budiž náušnice. Jsou elegantním doplňkem pro každodenní nošení. Takový dárek můžete bez obav věnovat prakticky komukoliv a k jakékoliv příležitosti. Nevšední designové kousky vyrábí například Coeur de lion. Dobrou volbou může být také vhodně zvolený náramek. Stejně jako náušnice, i náramky patří k „neutrálním“ šperkům a s oblibou je nosí téměř všechny ženy. Dejte si však pozor na to, aby byl obvod o cca 10 mm delší než obvod zápěstí. Krásné náramky najdete pod značkou Oliver Weber. Co se týče přívěsků, obvykle je nosí drobnější či introvertnější ženy se vytříbeným smyslem pro detail. Podobně jako náhrdelníky jsou i výběr přívěsku ovlivněn typem výstřihu oblečení.

Luxus a kvalita za přijatelnou cenu

Kolik za šperk utratit? To je otázka hodná vašeho rozpočtu. Ale nemusíte zoufat ani v případě, že nemáte k dispozici desítky či stovky tisíc korun. Šperky pro ženy i muže za velmi rozumné ceny najdete v e-shopu ELBEZA.cz, který nabízí úchvatné kousky s možností vrácení do 100 dní. Takže když se někomu náhodou netrefíte do vkusu, vůbec nic se neděje, šperk jednoduše vrátíte nebo vyměníte za jiný.  

Publikováno: 27. 02. 2023 / Aktualizováno: 30. 08. 2022

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková