Módě vládnou devadesátky a doma zase technický pokrok!

Devadesátky – doba, kdy se přímo roztrhl pytel s novými trendy až už v oblasti módy, ale i zábavy nebo novinek ze Západu. Tamagotchi, seriál Čarodějky nebo Spice Girls v kazeťáku. Boom zažívaly i prostředky přímo do domácnosti. Na rozdíl od módy už by se k nim ale těžko někdo chtěl vracet.

Pamatujete se na nejrozšířenějšího úklidového pomocníka té doby, mechanický smeták na koberce? Popojížděli jsme s ním po podlaze, zatímco uvnitř ukryté spirály (teoreticky) sbíraly smetí. Ve skutečnosti na sebe hlavně namotávaly vlasy, které pak bylo třeba pomocí vidličky pracně sundávat. Ano, po domácnostech obcházeli i prodavači zázračného supervysavače, který stál několikanásobek měsíčního platu. I tak se ale někteří zákazníci nechali okouzlit pečlivě připravenou domácí prezentací a sáhli hluboko do úspor. Gumovou stěrku na mytí oken jsme považovali za úžasný zlepšovák (oproti starým novinám to skutečně zlepšení bylo).

I Kärcher za posledních více jak 30 let urazil dlouhou cestu. Než se stal lídrem přes úklid a získal své postavení i jako zahradní pomocník, předcházelo tomu v roce 1984 představení prvního přenosného vysokotlakého čističe na světě určeného pro domácnosti. O dva roky později uvedl na trh první podlahový mycí stroj a v 90. letech zažil zásadní boom díky skvělému marketingu, za který byl v roce 1997 i oceněn Deutscher Marketing Preis. Díky neustálému rozvoji technologií je teď náš život jednodušší, domovy rychleji uklizené a práce na zahradě svižná.

Místo novin a gumové stěrky rovnou vysavač na okna

První vysavač na okna byl uveden na trh v roce 2008. Do té doby jsme se museli spokojit gumovou stěrkou a „okenou“ a leštit a leštit, aby na oknech nebyly šmouhy. Od vynálezu prvního vysavače na okna sice v porovnání s předchozím historickým vývojem utekl jen krátký čas, ale pokrok byl zaznamenám nevídaný. Prodloužila se doba výdrže baterie o desítky minut. Gumová stěrka, kterou byl původní model vybaven, byla nahrazena speciální silikonovou, která zajistí lepší přilnavost a naprosto dokonalý výsledek mytí oken bez zběsilého leštění hadříkem.

 Nejnovějším modelem je bateriový okenní vysavač Kärcher WV6 Plus (doporučená cena 2 690 Kč), který je vybaven inovativní sací stěrkou ze silikonu, díky jejíž přizpůsobivosti se snadno dostane až do spodních částí oken. Vlastníci francouzských oken, která sahají až k podlaze, ví, že při mytí musí posledních několik centimetrů vynechat a odsát nečistoty pohybem ze strany na stranu. S tím vším si Kärcher WV6 Plus hravě poradí. Silikonová stěrka dokonale přilne k povrchu a pohodlně, jedním tahem, sjedete až ke spodnímu okraji.

Lze ji použít na okna, zrcadla, dlaždice, stěny sprchového koutu, skleněné stolky nebo třeba okna u auta. Na jedno nabití může být v provozu až 100 minut, takže zvládne umýt až 300 m2, což je cca 100 oken. Digitální displej ukazuje zbývající čas provozu v minutách.

www.karcher.cz

www.svetcisteni.cz

Publikováno: 29. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková