Profesní koučování dokáže nalézt motivaci

Profesní koučink je vhodný pro všechny typy zaměstnání a hodí se nejen pro zaměstnance, ale také pro zaměstnavatele. S osobním koučem získáte mnohem více životní energie, protože pochopíte, proč se na pracovišti dějí situace, ke kterým dochází.

Co snižuje náš pracovní výkon

Víte o tom, že pochyby o sobě samém dokáží výrazně snížit náš pracovní potenciál? Obavy z neúspěchu, chybné předpoklady a nesprávné náhledy na spolupracovníky dokáží výrazně ovlivnit nejen naše pohodlí v práci, ale také samotný pracovní výkon. Asi moc dobře znáte situaci, kdy máte „dobrý den“ a vše se vám daří, oproti situaci, kdy se necítíte ve své kůži. Profesní koučink je zde proto, aby vám pomohl definovat vaše silné stránky, a aby vám umožnil se v práci cítit skvěle.

Psychoterapie v praxi

Zatímco v rámci psychoterapie na vás má terapeut jen velmi omezený čas, osobní kouč je zde proto, aby vám pomohl v každé životní situaci. Váš život bude pod vedením nezávislé osoby šťastnější a úspěšnější. Stále společně tvoříte svou vlastní cestu, která je pro vás ta nejlepší. Hledáte přesně to, co vás osobně činí šťastnými. Definujete si své cíle a jdete si za nimi. Rozvíjíte svou kreativitu, myšlení a smysl pro správné řešení pracovních i osobních situací.

Řízení emocí

Školský systém nás naučil nakládat s čísly a s daty. Známe pojmy a umíme je propojovat. Zatímco vědomostí jsme do života dostali dostatek, emoční řízení se prozatím ve školách nevyskytuje. Proto je tak těžké řešit pracovní neshody a konflikty, člověk neví, jak na to. Pod vedením profesního kouče se dozvíte, jaká je role jednotlivých pracovníků ve vašem kolektivu, a dokážete je lépe pochopit a pracovat s nimi. Jedině se správnými informacemi lze tvořit lepší pracovní prostředí.

Pracovní kouč je vhodný nejen pro zaměstnance, ale také pro vedoucí pracovníky a zaměstnavatele.

Publikováno: 28. 05. 2021

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková