Zdraví

5 zaručených tipů, jak vyléčit nepříjemný kašel

Chcete se vypořádat s nepříjemným kašlem a nevíte, co by mohlo zabrat? Řešení existuje hned několik, ale v první řadě je důležité zjistit, o jaký druh kašle se jedná. Důležité a praktické informace, které vám pomohou, najdete v tomto článku.

Nejdříve zjistěte, jaký druh kašle máte

Kašel rozdělujeme na dva druhy. Každý z nich může být výsledkem jiné infekce a rozdílného problému. Také se může stát, že se z jedné formy vyvine varianta druhá. Prvním druhem kašle je takzvaný produktivní či vlhký kašel. Ten je typický pro vykašlávání hlenu, kterého se náš organismus snaží zbavit. Jde totiž o odpadní produkt uzavírající odumřelé imunitní buňky a samotné patogeny či nečistoty nacházející se v plicích a dýchacích cestách. Protože se tím naše tělo čistí, je cílem podpořit takový kašel a snažit se vyloučit co možná nejvíce hlenu.

Druhou variantou je snad ještě více nepříjemný a otravný suchý kašel. Hlavní problém spočívá v tom, že nedochází k vylučování hlenu, což znamená, že kašleme na sucho. Dýchací cesty a sliznice jsou namáhány a často i bolestivě poškrábány, což dráždí k dalšímu kašli. Dostáváme se tak do začarovaného kruhu kašlání, což nás může obtěžovat nejenom přes den, ale i v noci. V tomto případě je tedy žádoucí kašel zastavit. A jak na to?

Co zabírá na nepříjemný suchý kašel?

Zastavit příšerný suchý kašel chceme hlavně přes noc, aby nás nic nebudilo a mohli jsme se v klidu vyspat. Z toho důvodu je dobré užít volně dostupné lék z lékárny. Příklad jsou Stoptussin kapky s obsahem dvou účinných látek. Unikátní složení se postará o utišení dráždivého kašle. V další fázi nastává obnova a regenerace podrážděné sliznice, která dostala vykašláváním pořádně zabrat. Jakmile se kašel změní do produktivní formy, napomáhá lék ředění hlenu a jeho odkašlání. Stoptussin tablety můžete mít pořád u sebe a představují stejné účinné látky, ale v jiné formě.

Klidový režim a babské rady

V případě, že se objeví kašel, je nutné nastavit klidový režim a zapracovat na podpoře imunity. U suchého kašle je důležitý dostatečný pitný režim, aby byly sliznice zvlhčovány a mohly tak lépe regenerovat po kašlání. Pokud nechcete, aby se nemoc zhoršila, zkuste si už od začátku naordinovat klidový režim. Nemoc tak nebude mít takovou šanci se rozjet a možná ji zastihnete v brzké fázi. Popíjejte bylinkové čaje, do kterých přidávejte med. Ten se postará o podporu zdraví sliznic. Hodí se i nejrůznější prostředky pro podporu imunity v podobě citrusových plodů, česnekové polévky, cibulové šťávy či trochy zázvoru.

Návštěva lékaře

Vzhledem k tomu, že suchý kašel bývá způsoben zánětem horních cest dýchacích, není dobré problém podceňovat. Volně dostupné produkty z lékáren sice dokážou ulevit od hlavních příznaků, ale pro opravdu efektivní léčbu a odstranění problému je nutné navštívit lékaře. U dětí to platí hned dvojnásob, protože zanedbání správné léčby může mít opravdu nepříjemné následky. Správná diagnóza a doporučení vhodných režimových opatření napomůže rychlejšímu uzdravení a podpoře organismu. V žádném případě se nesnažte příznaky nemoci ignorovat a snažit se problém přejít.

Prevence je nejlepším lékem

A víte, jaký je úplně nejlepší lék na kašel? Přeci prevence v podobě silného imunitního systému. Dostatečně odolné obranyschopnosti dosáhnete zdravým životním stylem, pravidelným kvalitním spánkem a pomohou i nejrůznější doplňky stravy s vitamíny a minerály, které je obzvlášť důležité zařazovat v kritických obdobích plných nachlazení, chřipek a všech různých nemocí. A jakmile začnete na svém těle pociťovat, že nejste úplně zdraví, dopřejte si chvíli oddechu.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.