Bydlení

Mobilní klimatizace: Skvělý pomocník pro každé bydlení

Nic proti sluníčku, ale tropické počasí většina lidí nevnímá jako příjemné. A nemusíme za ním jezdit daleko – v nejteplejších oblastech České republiky je v průměru dvanáct tropických dní za rok. S přihlédnutím k tomu, že stejně nepříjemné může být i běžné „vedro“, které se sice podle tabulek neklasifikuje jako tropické, není od věci pořízení klimatizace. V chladnějším období navíc funguje jako topení, nemusí tedy odpočívat a čekat na další léto. Ale proč byste měli zvážit pořízení přenosného přístroje? Mobilní klimatizace má oproti běžnému nástěnnému řešení specifické výhody.

Pokud bydlíte v bytě či domě, který není váš a nemůžete v něm provádět stavební úpravy, případně do bydlení nechcete investovat, v podstatě ani nemáte na výběr. Na druhou stranu je mobilní klimatizace do bytu správnou volbou i v případě, kdy nemáte k dispozici větší částku nebo byste zkrátka „plnohodnotnou“ klimatizaci nevyužili. Kompaktní přístroj vám poslouží velmi dobře a v podstatě ho stačí zapojit do elektrické sítě. Je připraven pro okamžitý provoz bez nutnosti stavebních úprav. A kdykoliv ho můžete přenést do jiné místnosti.

Na co si dát při výběru mobilní klimatizace pozor?

K nejdůležitějším parametrům, kterým byste měli při výběru mobilní klimatizace věnovat pozornost, patří výkon. U jednodílných přístrojů se zaměřte na tzv. vzduchový výkon, protože právě ten udává rychlost rozvodu chladného vzduchu po místnosti.

Zpozorněte také nad výparníkem kondenzátu – mnohem lepší je automatický, který vodu odesílá ven společně s horkým vzduchem.

Roli hrají také lamely, respektive jejich poloha. Efektivněji pracuje klimatizace s lamelami polohovatelnými směrem nahoru, protože rozprostírá vzduch do celého prostoru.

Chcete se o mobilních klimatizacích dozvědět více a poradit se s odborníky? Špičková zařízení najdete na www.vzdusin.cz.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.