Domů » Mobilní klimatizace: Skvělý pomocník pro každé bydlení
Bydlení

Mobilní klimatizace: Skvělý pomocník pro každé bydlení

Nic proti sluníčku, ale tropické počasí většina lidí nevnímá jako příjemné. A nemusíme za ním jezdit daleko – v nejteplejších oblastech České republiky je v průměru dvanáct tropických dní za rok. S přihlédnutím k tomu, že stejně nepříjemné může být i běžné „vedro“, které se sice podle tabulek neklasifikuje jako tropické, není od věci pořízení klimatizace. V chladnějším období navíc funguje jako topení, nemusí tedy odpočívat a čekat na další léto. Ale proč byste měli zvážit pořízení přenosného přístroje? Mobilní klimatizace má oproti běžnému nástěnnému řešení specifické výhody.

Pokud bydlíte v bytě či domě, který není váš a nemůžete v něm provádět stavební úpravy, případně do bydlení nechcete investovat, v podstatě ani nemáte na výběr. Na druhou stranu je mobilní klimatizace do bytu správnou volbou i v případě, kdy nemáte k dispozici větší částku nebo byste zkrátka „plnohodnotnou“ klimatizaci nevyužili. Kompaktní přístroj vám poslouží velmi dobře a v podstatě ho stačí zapojit do elektrické sítě. Je připraven pro okamžitý provoz bez nutnosti stavebních úprav. A kdykoliv ho můžete přenést do jiné místnosti.

Na co si dát při výběru mobilní klimatizace pozor?

K nejdůležitějším parametrům, kterým byste měli při výběru mobilní klimatizace věnovat pozornost, patří výkon. U jednodílných přístrojů se zaměřte na tzv. vzduchový výkon, protože právě ten udává rychlost rozvodu chladného vzduchu po místnosti.

Zpozorněte také nad výparníkem kondenzátu – mnohem lepší je automatický, který vodu odesílá ven společně s horkým vzduchem.

Roli hrají také lamely, respektive jejich poloha. Efektivněji pracuje klimatizace s lamelami polohovatelnými směrem nahoru, protože rozprostírá vzduch do celého prostoru.

Chcete se o mobilních klimatizacích dozvědět více a poradit se s odborníky? Špičková zařízení najdete na www.vzdusin.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.