Bydlení

Mobilní klimatizace: Skvělý pomocník pro každé bydlení

Nic proti sluníčku, ale tropické počasí většina lidí nevnímá jako příjemné. A nemusíme za ním jezdit daleko – v nejteplejších oblastech České republiky je v průměru dvanáct tropických dní za rok. S přihlédnutím k tomu, že stejně nepříjemné může být i běžné „vedro“, které se sice podle tabulek neklasifikuje jako tropické, není od věci pořízení klimatizace. V chladnějším období navíc funguje jako topení, nemusí tedy odpočívat a čekat na další léto. Ale proč byste měli zvážit pořízení přenosného přístroje? Mobilní klimatizace má oproti běžnému nástěnnému řešení specifické výhody.

Pokud bydlíte v bytě či domě, který není váš a nemůžete v něm provádět stavební úpravy, případně do bydlení nechcete investovat, v podstatě ani nemáte na výběr. Na druhou stranu je mobilní klimatizace do bytu správnou volbou i v případě, kdy nemáte k dispozici větší částku nebo byste zkrátka „plnohodnotnou“ klimatizaci nevyužili. Kompaktní přístroj vám poslouží velmi dobře a v podstatě ho stačí zapojit do elektrické sítě. Je připraven pro okamžitý provoz bez nutnosti stavebních úprav. A kdykoliv ho můžete přenést do jiné místnosti.

Na co si dát při výběru mobilní klimatizace pozor?

K nejdůležitějším parametrům, kterým byste měli při výběru mobilní klimatizace věnovat pozornost, patří výkon. U jednodílných přístrojů se zaměřte na tzv. vzduchový výkon, protože právě ten udává rychlost rozvodu chladného vzduchu po místnosti.

Zpozorněte také nad výparníkem kondenzátu – mnohem lepší je automatický, který vodu odesílá ven společně s horkým vzduchem.

Roli hrají také lamely, respektive jejich poloha. Efektivněji pracuje klimatizace s lamelami polohovatelnými směrem nahoru, protože rozprostírá vzduch do celého prostoru.

Chcete se o mobilních klimatizacích dozvědět více a poradit se s odborníky? Špičková zařízení najdete na www.vzdusin.cz.

Reklama

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivka bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Chceš chytrý telefon s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPhone 8!

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí domácí infrasauny? Prodej infrasaun poskytuje společnost Saunasystem. Nechte si postavit moderní infrasaunu na míru!

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6