Investice do zlata chrání úspory před inflací

Z historického hlediska se jen málokterá investice vyrovnala popularitě investičního zlata, které představuje zajištění proti téměř jakémukoliv problému. Chrání peníze a úspory před inflací, ekonomickými otřesy i fluktuací měn. Pokud přemýšlíte, že budete do zlata investovat, nabízí se vám fyzické zlato ve formě mincí a slitků. V následujících řádcích vám představíme i prodejce, na něhož se můžete s důvěrou obrátit.

Zlaté slitky

Zlaté slitky jsou k dostání v mnoha hmotnostech, a to od několika gramů. Obvykle jsou ve formě malých cihliček či zlatých destiček ve tvaru obdélníku. Vzhledem k vysoké ceně slitků byste se měli obrátit na renomovaného prodejce. Co se skladování týče, umístěte zlato do trezoru, případně bezpečnostní schránky, kdy nejmenší vás vyjde na pár stovek korun měsíčně.

Zlaté mince

Stejně tak jsou k zakoupení zlaté mince, které váží jednu až dvě unce, ovšem narazíte i na menší mince. Sběratelské mince, jako jsou jihoafrické Krugerrands, kanadské Maple Leafs a americké Gold Eagles, jsou nejrozšířenějším typem zlatých mincí. Ceny mincí se však zcela nemusí shodovat s jejich obsahem zlata, protože mají i sběratelskou přirážku.

Proč investovat do zlata?

Důvodů je opravdu spousta. Pokud máte obavy z inflace a dalších pohromzlato vám nabízí bezpečné útočiště pro investice. I když v krátkodobém horizontu může být stejně volatilní jako akcie, v dlouhodobém horizontu cena zlata neustále stoupá. V současné době je inflace velice skloňované téma. Někteří investoři se rozhodli pořídit si nemovitosti, nicméně v takovém případě potřebujete mít miliony korun. Menší částky vložte spíše do investičního zlata, které je navíc osvobozeno od DPH. Obraťte se na specializovaného prodejce sídlícího v Obecním domě v Praze. Chcete-li investovat do zlata, stačí do vyhledávače zadat spojení „investiční zlato“. Porovnejte si ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tradičního prodejce na www.zlate-mince.cz.

Publikováno: 26. 05. 2021

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková