Zvětšení prsou: Se kterými implantáty vypadá dekolt přirozeně?

Zvětšování prsou je v dnešní době běžná plastická operace. Podstupuje ji stále více žen, které jsou se svou postavou nespokojené. Chcete o zvětšování prsou vědět více? Zjistěte s námi, jak probíhají operace a které implantáty jsou nejbezpečnější a vypadají hezky.

Proč ženy podstupují operaci prsou?

Společnosti vládne přesvědčení, že je nejlepší, když má žena velká prsa. Časopisy i internet jsou plné obrázků zidealizovaných žen. Skutečnost je sice taková, že většině mužům na velikosti příliš nezáleží. Na prsou je zajímá především tvar a pevnost, krásu ženy navíc posuzují celkově, nikoliv podle jediné části těla. Přesto je řada žen se svými prsy značně nespokojená. Nejčerněji se vidí dívky v pubertě, které se ještě vyvíjejí a porovnávají se spolužačkami, které mají dekolt možná o něco bujnější. Postupně se dívky obvykle přijmou takové, a i když na sobě vnímají chyby, pro většinu není postava velkým trápením. Netýká se to ovšem všech žen. Jsou i takové, kterým vadí, jak jsou jejich prsa velká nebo jak vypadají, a nespokojenost jim negativně ovlivňuje celý život. Sebevědomí těchto žen je obvykle nezdravě nízké, za svůj vzhled se stydí, nerady navštěvují koupaliště, co nejvíce se zahalují, aby prsa zakryly. Hluboká nespokojenost má dopad také na vztah s muži, ať už jde na stávající známost nebo na poznávání nových protějšků. Pokud jsou malá prsa zdrojem takového trápení, je na místě, aby žena podstoupila plastickou operaci. Po krátkém zotavení se ji rázem zvýší sebevědomí a v životě se ji celkově bude lépe dařit. Když je žena se sebou spokojená, je mnohem otevřenější světu a náročným výzvám, dokáže se více posunovat a plnit si sny.

Způsoby operace

Zvětšování prsou probíhá dvěma způsoby. Buď se silikonový implantát vloží pod prsní sval, nebo pod prsní žlázu. Výhodou vložení implantátu pod prsní žlázu je kratší doba rekonvalescence. Po umístění pod sval však vypadá výsledek augmentace přirozeněji - sval překrývá implantát. Rovněž se snižuje riziko infekce a kapsulární kontraktury. Implantáty se vyrábějí kulaté, ve tvaru kapky (anatomické) a ergonomické. Kapkovité implantáty působí přirozeněji než kulaté, neboť kopírují přirozený tvar prsou, jsou však náročné na implantaci - je zde riziko rotace. Ergonomický implantát si zachovává přirozený tvar a navíc disponuje speciálními oušky, pomocí kterých stehem chirurg zafixuje implantát v prsní tkáni. Je tak zabráněno pootočení implantátu. Výběr konkrétních implantátů pro váš typ postavy konzultujte s lékařem. Existuje také možnost 3D simulace, kdy si žena může prohlédnout, jak bude vypadat s konkrétním typem implantátů. Zvětšení prsů pomocí implantátů trvá přibližně hodinu. Rekonvalescence je poměrně rychlá: Pacientky si v nemocnici pobudou 1 nebo 2 dny, nejpozději za tři týdny mohou jít do práce (zpravidla dříve).

Implantáty Motiva: Proč jsou dobrou volbou?

Implantáty Motiva jsou zcela bezpečné, pooperační komplikace se objevují jen v zanedbatelné míře. Používají bezpečností technologii Q-chip, která se aplikuje do implantátů a umožňuje lékařům ho zevnějšku identifikovat. Není proto nutné hledat informace v papírové dokumentaci. Na výběr je z mnoha různých velikostí, takže mezi nimi najde každá žena ty ideální. Výhodou je také možnost miniinvazivní augmentace, po které zůstává jen minimální jizva. Více informací se dozvíte zde.

Jak vybrat kliniku

Správný výběr lékaře, který operaci provede, je více než důležitý, neboť ovlivní nejen bezpečnost zákroku, ale také výsledný vzhled, dobu rekonvalescence apod. Služby může nabízet pouze lékař s atestací plastického chirurga. Ověřte, zda váš lékař skutečně má potřebné kompetence, snadno byste mohli naletět. Zeptejte se známých, zda oni sami či někdo v jejich okolí nemá s plastickou chirurgií zkušenosti. Cenné informace vám podají také recenze na internetu. Praktické rady, které vám volbu lékaře a kliniky usnadní, najdete na této stránce. Zdroj informací: www.motivaimplantaty.cz

Publikováno: 13. 12. 2019

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková