Domů » Jak se sportem neskončit dřív, než začnete?
Móda & krása

Jak se sportem neskončit dřív, než začnete?

Zima je pro mnohé z nás obdobím klidu, a tak trochu se nám povede zlenivět. Jarní návrat ke sportování, nebo úplně nový začátek, je tak skvělou možností, jak se rozhýbat a zlepšit si kondičku. Jen to nesmíme přehnat.

Opatrné začátky

Přes zimní sezónu máme možnosti pro pohyb docela omezené, musíme zapomenout na všechny outdoor aktivity, kolo, inline brusle, túry i výlety a spoléhat se na zimní sporty a vnitřní prostory. Fitness centra jsou samozřejmě jednou z možností, jak zůstat ve formě. Výhodou je, že nabízí komplexní řešení pro jakýkoli trénink i vytyčené cíle, stačí nám jen sportovní oblečení a pevná vůle.

Když se ale objeví první paprsky jarního sluníčka, většinou nás to táhne ven. Je to přirozené. Pobyt na čerstvém vzduchu nás nabíjí a zlepšuje nám náladu, je také dobrý pro naše zdraví. I proto bychom začátky venku neměli nijak přehánět, pokud nejsme trénovaní. Vzduch je pořád ještě studený, a tak můžeme snahu o sport odnést zbytečnou rýmou a nachlazením. Základem tak je dobře se obléct s ohledem na počasí i náš zdravotní stav, zapomenout nesmíme na dobré boty a kvalitní bundu, která nás ochrání před větrem i případnou deštivou přeháňkou.

S rozumem a s mírou

Začít tak můžeme třeba jen procházkou. Postupně můžeme zkusit lehký běh nebo vytáhneme kolo či koloběžku. Pokud byla zimní pauza jen krátkým výpadkem, naše tělo si bude dobře pamatovat předchozí pohyb a do formy se vrátíte relativně lehce. Když jsme ale ani před zimou nebyli žádní velcí sportovci, je důležité začátek nepřepálit. Nemá smysl vyběhnout na desetikilometrovou trať a skončit dřív, než vůbec začnete. Netrénované tělo potřebuje čas zvyknout si na zátěž a tak nikam nespěchejte. Natáhněte legíny nebo tepláky a sportovní tričko a zkuste pro začátek opravdu jen chodit, klidně každý den na kratší procházku. Brzy poznáte, že se vám jde lépe než v prvních dnech a pak můžete zkusit přidat na rychlosti nebo vzdálenosti.

V neposlední řadě vás čeká rozhodnutí, zda se do toho pustíte sami nebo s někým. Rodina či přátelé umí být skvělou motivací i doprovodem, zároveň ale také mohou naši snahu zbytečně zlehčovat. Rozhodnout se tak musíme sami, co nám bude více vyhovovat.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.