Jaké doplňky stravy skutečně potřebujeme?

Každý lékař vám potvrdí, že zdravotním problémům je lepší předcházet, než je následně řešit. Je to lepší pro naše tělo i peněženku. Na prvním místě je proto prevence! Základem je vyvážená strava, vhodné doplňky stravy a dostatek pohybu. Některé potraviny zdravím přímo září. A spolu s nimi nepřeberné množství doplňků stravy slibujících podporu imunity, potlačení únavy, prevenci chřipky a nachlazení, duševní rovnováhu i kvalitní spánek. Jak se v nich ale vyznat? Na základě jakých parametrů poznat, který z přípravků skutečně potřebujeme?

Potraviny bohaté na vitamíny a minerály

Například obiloviny a luštěniny jsou nepochybně velmi hodnotné potraviny, které mají významnou úlohu ve stravě. Obsahují vitamíny, minerály, bílkoviny i vlákninu. Fazole, čočka a další luštěniny obsahují v suchém stavu větší podíl bílkovin než maso. Přímo nabité prospěšnými látkami jsou také ořechy a semena. Spolu s vlákninou a bílkovinami vynikají především obsahem vitamínů B, E a kyseliny listové a minerálů (draslík, vápník, hořčík, železo a zinek). Podobně na tom jsou semena máku, sezamu a dýně. Velmi prospěšné však jsou i med, jogurt a tvaroh. Ty obsahují minerály a bílkoviny bez nezdravého podílu tuku.

Jezte zdravě a hýbejte se

Pokud tedy váš jídelníček v dostatečné míře bude obsahovat právě tyto potraviny, k tomu si dopřejete dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, měli byste na tom být velmi dobře. Ale víte, jak to chodí. Ráno se mnohdy nestihneme ani nasnídat, spěcháme do práce, kde v poledne sníme něco v kantýně, a kvalitní stravu si v lepším případě dopřejeme až k večeři. Pokud vůbec. Výživová hodnota našeho jídelníčku se v tomto případě přibližuje nule. Pak na řadu přicházejí kvalitní doplňky stravy.

Vsaďte na přírodní produkty

V každém případě se držte bezpečných směsí důvěryhodných značek (Naturvita). Například zdraví velmi prospěšný česnek, který je svými silnými antibakteriálními, protiplísňovými a antivirovými účinky považován za silného imunitního stimulanta, nahradíte přípravkem Allicor z portfolia zmíněné značky Naturvita. Ten je dokonce k mání v několika variantách (Allicor, Allicor forte, Allicor super a Allicor speciál), které se od sebe odlišují svým složením. Je prokázáno, že česnek snižuje hladinu tuků v krvi, krevní tlak a srážlivost krve. Vše je velmi prospěšné v boji proti koronární chorobě srdce. Užívání tohoto přípravku tedy lze jen doporučit. Všechny jsou k sehnání na internetové lékárně gigalekarna.cz.

Publikováno: 12. 09. 2022

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková