Domů » Jaké doplňky stravy skutečně potřebujeme?
Zdraví

Jaké doplňky stravy skutečně potřebujeme?

Každý lékař vám potvrdí, že zdravotním problémům je lepší předcházet, než je následně řešit. Je to lepší pro naše tělo i peněženku. Na prvním místě je proto prevence! Základem je vyvážená strava, vhodné doplňky stravy a dostatek pohybu.

Některé potraviny zdravím přímo září. A spolu s nimi nepřeberné množství doplňků stravy slibujících podporu imunity, potlačení únavy, prevenci chřipky a nachlazení, duševní rovnováhu i kvalitní spánek. Jak se v nich ale vyznat? Na základě jakých parametrů poznat, který z přípravků skutečně potřebujeme?

Potraviny bohaté na vitamíny a minerály

Například obiloviny a luštěniny jsou nepochybně velmi hodnotné potraviny, které mají významnou úlohu ve stravě. Obsahují vitamíny, minerály, bílkoviny i vlákninu. Fazole, čočka a další luštěniny obsahují v suchém stavu větší podíl bílkovin než maso. Přímo nabité prospěšnými látkami jsou také ořechy a semena. Spolu s vlákninou a bílkovinami vynikají především obsahem vitamínů B, E a kyseliny listové a minerálů (draslík, vápník, hořčík, železo a zinek). Podobně na tom jsou semena máku, sezamu a dýně. Velmi prospěšné však jsou i med, jogurt a tvaroh. Ty obsahují minerály a bílkoviny bez nezdravého podílu tuku.

Jezte zdravě a hýbejte se

Pokud tedy váš jídelníček v dostatečné míře bude obsahovat právě tyto potraviny, k tomu si dopřejete dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, měli byste na tom být velmi dobře. Ale víte, jak to chodí. Ráno se mnohdy nestihneme ani nasnídat, spěcháme do práce, kde v poledne sníme něco v kantýně, a kvalitní stravu si v lepším případě dopřejeme až k večeři. Pokud vůbec. Výživová hodnota našeho jídelníčku se v tomto případě přibližuje nule. Pak na řadu přicházejí kvalitní doplňky stravy.

Vsaďte na přírodní produkty

V každém případě se držte bezpečných směsí důvěryhodných značek (Naturvita). Například zdraví velmi prospěšný česnek, který je svými silnými antibakteriálními, protiplísňovými a antivirovými účinky považován za silného imunitního stimulanta, nahradíte přípravkem Allicor z portfolia zmíněné značky Naturvita. Ten je dokonce k mání v několika variantách (Allicor, Allicor forte, Allicor super a Allicor speciál), které se od sebe odlišují svým složením. Je prokázáno, že česnek snižuje hladinu tuků v krvi, krevní tlak a srážlivost krve. Vše je velmi prospěšné v boji proti koronární chorobě srdce. Užívání tohoto přípravku tedy lze jen doporučit. Všechny jsou k sehnání na internetové lékárně gigalekarna.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.