Oblíbená hudba v kapse

Obsah článku:
  1. Do kapsy
  2. S velkou pamětí
Během života si každý z nás vybere určitý styl hudby, který mu vyhovuje a který rád poslouchá. Při sportu nás dokáže motivovat a díky MP4 přehrávačům můžeme mít tu svou stále s sebou.

Do kapsy

Vývoj v oboru elektroniky jde dopředu mílovými kroky. Není to tak dávno, co si hudbu s sebou nosili mladí na ramenou v kazetovém přehrávači, který byl těžký a velký. Pak přišla éra walkmanů a CD přehrávačů, i ty ale byly v porovnání s dnešní elektronikou robustní a těžké. Už jen s nostalgií vzpomínáme na přetáčení kazet pomocí propisky, aby se ušetřily baterky. Moderní technologie nepotřebují tužkové baterie ani jejich častou výměnu, malý přehrávač se vejde do kapsy a jednoduše ho nabijete přes USB kabel a pak vydrží přehrávat hudbu několik hodin v kuse. A to bez jejího zkreslení nebo zpomalení rytmu, jako tomu bývalo právě u walkmanů.

S velkou pamětí

Technologie nepostoupily jen ve velikosti samotných přehrávačů, ale i v jejich paměti. Orava MP4 přehrávač skrývá paměť o velikosti 4GB a navíc i slot na SD kartu, která může mít až 32 GB, a to už je opravdu hodně oblíbených skladeb, které si můžete pustit kdekoli a kdykoli. Zabudované FM rádio vám navíc poskytne nejnovější informace, což se může hodit na dlouhých cestách. Velký barevný displej vám umožní i hrát hry, přehrát vtipné GIFy nebo vám zobrazí název právě přehrávané skladby a jméno jejího interpreta. Kvůli hudbě už nemusíte čerpat data a vybíjet si baterku u chytrého telefonu, jen zapnete přehrávač, nasadíte sluchátka a máte oblíbenou hudbu k dispozici na dlouhých cestách, při čekání ve frontě nebo sportu. Malý přehrávač se vejde i do běžeckých pouzder na ruku nebo kolem pasu a tak se nemusíte vzdávat hudebního doprovodu ani při náročnějších pohybových aktivitách. Vyzkoušejte využít MP4 přehrávač i ke vzdělávání, poslouchejte audioknihy nebo se učte nová slovíčka a fráze v cizím jazyce.

Publikováno: 22. 10. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ema Nováková