Splňte si svůj podnikatelský sen! Jak získat peníze?

Rozhodli jste se pustit do vlastního podnikání? Skvělé! Čekají vás vzrušující časy plné výzev i radosti. Jenže co když vám na start chybí peníze? Žádný strach, možností, jak je získat, je hned několik. Od rodiny a vlastních zdrojů přes crowfunding až po půjčky se zástavou nemovitosti.

Z vlastních zdrojů

Máte našetřeno? Pak je tohle nejjednodušší a nejrychlejší varianta. Nemusíte nikomu nic vracet ani platit úroky, takže se hned od začátku soustředíte na rozvoj svého byznysu.

Rodina a přátelé

Půjčka od blízkých je další osvědčená klasika. Věřte, že když jim váš nápad a snahu představíte s nadšením, budou vás rádi podporovat. Jen si předem ujasněte podmínky splácení, ať se vyhnete nepříjemným nedorozuměním.

Crowdfunding

Zkuste oslovit širokou veřejnost! Na crowdfundingových platformách, jako je Startovač nebo Hithit, sdílíte svůj projekt a sháníte podporu od drobných investorů. Za odměnu jim můžete nabídnout například produkt, službu nebo podíl na zisku.

Nebankovní úvěr

Potřebujete větší sumu a vlastní zdroje ani pomoc blízkých nestačí? Řešením může být nebankovní podnikatelský úvěr. Společnost Nebankovní finance nabízí až 50 milionů korun s úrokem od 4,9 % p.a. Vyřídíte ho online bez zbytečného papírování a peníze máte na účtu do 48 hodin.

Dotace a granty

Stát i Evropská unie nabízí různé dotační programy pro podporu malých a středních podniků. Prozkoumejte dostupné možnosti a zkuste o dotaci požádat.

Investoři

Máte propracovaný byznys plán a věříte v silný růst svého podniku? Pak zkuste zaujmout investory. Prezentujte jim svůj projekt na startupových akcích nebo je oslovte přímo.

Nezapomeňte na důkladnou přípravu

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob financování, vždy si dopředu udělejte podrobný kalkulace a byznys plán. Řádně zvažte všechny náklady a rizika, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením.

Tipy na závěr:

  • Nebojte se říct si o pomoc. Existuje mnoho organizací a institucí, které vám s rozjezdem podnikání poradí a podpoří vás.
  • Buďte kreativní a flexibilní. Nebojte se hledat netradiční způsoby financování a přizpůsobte svůj projekt dostupným možnostem.
  • Věřte si a nenechte se odradit. Podnikání je náročná cesta, ale s odhodláním a chytrým přístupem se vám podaří dosáhnout vašich cílů.

Přejeme vám hodně štěstí a ať se vám váš podnikatelský sen splní!


Publikováno: 24. 03. 2024

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková