Udělejte po zimě detoxikaci svého šatníku

Na začátku roku, kdy se začne blížit jaro je i čas připravit se na příjemnější teploty. Začít můžete detoxikací vašeho šatníku. Všechno své oblečení vytáhněte, projděte kus po kuse a připravte se na jaro tak, aby byl váš šatník svěží a skvěle padnoucí. Nechte si poradit, jak na to!

Kde začít

Máte vysněnou místnost, která slouží jen k úschově oblečení. Začněte úklidem šatníku právě zde. Pokud je šatníkem jen skříň v ložnici čeká vás sice méně práce, ale rozhodně na nic nečekejte a po zimě se vrhněte do detoxikace vašeho šatníku. Nejprve si veškeré pověšené i poskládané oblečení dejte na jedno místo, například postel a začněte jej třídit.

Čím pokračovat

Rozdělte si oblečení na několik hromádek. Rozhodně dejte prostor kouskům oblečení, které sice nosíte třeba jen jednou nebo dvakrát ročně, ale máte na ně příjemné vzpomínky. Nevyhazujte ani oblečení u kterého víte, že se bude ještě jednou hodit. Například těhotenské kousky, když ještě plánujete další dítě. To stejné platí o svatebních šatech, které jste neprodali a chcete je darovat někomu z rodiny nebo třeba kamarádce. Toto oblečení odeberte ze skříně a dejte jej například do krabice nebo do pytle, který pomocí vysavače vyfouknete, na půdu nebo do sklepa.

Další kroky

Ze zbylých kousků oblečení připravte hromádku s tím, v čem rádi a často chodíte. Oblečení do práce, na zahradu a také domácí sportovní oblečení. Připravte si také místo na kousky oblečení, které jsou roztrhané, zaprané a vyloženě na vyhození. Nenechávejte si ani nic, co je vám malé nebo příliš velké, tyto kousky rozdejte, prodejte nebo uložte v textilním kontejneru.

Očista šatníku nutná

Pokud máte pocit, že vám některé kousky v šatníku zcela chybí a chtěli byste je nosit, rozhodně se nebojte koupit si nové oblečení. Zaměřte se na komfortní oblečení, které vydrží. Samozřejmostí je mít v dámském šatníku i sukně a šaty, nezapomínejte však ani na padnoucí džíny, dámské tepláky na ven i na doma, pánské i dámské mikiny, trička, tílka a další nadčasové kousky.

Důvody, proč to zkusit

Očista šatníku po zimě je jakýmsi rituálem, kdy končí jedno období a začíná druhé. Po zimě se vše probouzí k životu, proto se nebojte barev, příjemných materiálů a střihů. Obnovte svůj šatník a získejte dostatek energie na vše, co si chcete na jaře užít. Očista šatníku i domova může být prvním krokem k očistě duše a mysli. Zkuste to a uvidíte, jak se vám bude lépe dýchat.

Publikováno: 16. 02. 2021

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková