Udělejte svým dětem radost! Skluzavky a dětské hřiště na zahradě jistě ocení!

Co může být hezčího, než dětská radost? Pokud přemýšlíte, jak byste své ratolesti odměnili za to, že dostaly hezké vysvědčení, povedl se jim sportovní turnaj či zkrátka „jenom“ za to, že existují, představují dětské hřiště na zahradu a skluzavky ideální nápady, jak je potěšit. Víte, čím se při jejich výběru řídit, abyste nenaletěli?

Dětské hřiště na zahradu: Na co se při výběru zaměřit?

Na správném dětském hřišti by ti nejmladší z nás měli nalézt:
  • dětské domečky;
  • kvalitní povrch;
  • skluzavky, pískoviště a další atrakce;
  • oplocení.
Co se povrchu týče, nejčastěji se pro něj používají měkké materiály jako písek, dřevní štěpy, drť z kůry nebo pryž. Dětské domečky a atrakce, tedy skluzavky, houpačky a prolézačky všeho druhu, by měly být vyrobeny z trvanlivých materiálů, aby se vám hřiště po 3 letech nerozložilo nebo nezrezlo. Zároveň jsou důležité zaoblené hrany, které eliminují riziko úrazu z pořezání nebo poškrábání. Ze stejného důvodu doporučujeme zkontrolovat, zda nikde nevyčnívají ostré hřebíky, háky či šrouby. Obdobné závady – podobně jako trčící třísky – bývají v případě nekvalitních hřišť často příčinou ošklivých zranění, která u dětí zkrátka vidět nechceme. Nedílnou součástí je rovněž oplocení. Ačkoliv se vám může zdát, že plot jinak útulné a luxusní domky pro děti s okolními atrakcemi a prolézačkami zhyzdí, opak je pravdou. Věřte tomu – potulná zvířata by mohla na hřišti zanechat výkaly či ho jinak znečistit a znehodnotit. A to na místě, kde vaše děti budou trávit tolik času, určitě nechcete.

Zahradní domky vedle hřiště? Spojte příjemné s užitečným

Když už budete zařizovat dětské domky a okolní hřiště, zvažte, zda nechcete spojit příjemné s užitečným. Poblíž prostoru, kde máte na zahradě skluzavky, pískoviště a další vychytávky pro děti, se totiž vyplatí mít složené nářadí a čisticí prostředky na údržbu hřiště. Proto lidé často poblíž hřiště staví i zahradní domky, respektive domky na nářadí, kde můžete ustájit i motorovou pilu nebo sekačku.

Publikováno: 28. 07. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ema Nováková