Domů » Pro koho je vhodná ketonová dieta
Zdraví

Pro koho je vhodná ketonová dieta

Slyšeli jste už o ketonové dietě? Jedná se o styl stravování, kdy ve svém jídelníčku zvýšíte příjem bílkovin a omezíte příjem sacharidů. Víte, pro koho je tato dieta vhodná a kolik kilogramů s ní můžete zhubnout?

Jak vypadá keto jídelníček

Prvním krokem je vysazení veškerého pečiva, sladkostí a příloh. Na začátku ketonové diety se často konzumuje tekutá strava. Mezi ni patří například koktejly a posléze i polévky. Po prvním až druhém týdnu se přidávají proteinové palačinky. Poté se doporučuje přidat zelené druhy zeleniny. Z nich se dá připravit i chutné smoothie. Následně je povoleno maso a zeleninová příloha.

Pro koho je vhodná

Tato dieta je vhodná pro ty, kteří hubnou z velké váhy a jejich jídelníček obsahuje opravdu velké množství cukrů i sacharidů. Právě u těchto lidí bude úbytek nejviditelnější a začáteční úspěch je bude motivovat, aby vydrželi. Ketonová dieta se hodí také pro lidi, kteří chtějí na nějakou dobu odlehčit stravování.

Na co si dát pozor

Pozor si dejte hlavně na začátku diety, kdy se vám může točit hlava, a budete se cítit slabí. V takovém případě se vyhněte pohybu. Zhruba po týdnu si tělo zvykne na nedostatek cukru a sacharidů, začne pálit tuky a vy se budete cítit lépe. Nezapomínejte také na pitný režim a dopřejte si hlavně čistou vodu.

Ketonová dieta a cvičení

Při ketonové dietě můžete cvičit, na začátku se však doporučuje počkat, až se tělo vyrovná s nízkou hladinou cukru. Posléze se hodí přidat aerobní aktivitu. Skvělým způsobem, jak zhubnout v pohodlí domova je jízda na rotopedu, cvičení na eliptickém trenažéru nebo běhání na běžeckém páse. V přírodě oceníte například i cvičení na závěsném TRX systému, kdy posílíte hlavně střed těla.

Kolik můžete zhubnout

Touto dietou zhubnete i několik desítek kilogramů. Za první dva týdny diety můžete zhubnout 5 až 10 kilogramů. Na začátku vždy ztratíte nejdřív vodu, posléze začnete spalovat tuky. Nezapomínejte se také měřit, protože centimetry posléze napoví víc než jen váha.

Jak dlouho dietu držet

O této dietě se říká, že by se neměla držet déle než 3 měsíce. Ve zdravém a vyváženém jídelníčku je potřeba myslet i na zdravé tuky, cukry například z ovoce, případně zdravé sacharidy. Pokud chcete tuto dietu držet déle, myslete na doplnění vitamínů, například pomocí doplňků stravy.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.