Skvělé tipy

Jak na vynikající těsto na palačinky, které se nepřipálí?

Popularita palačinek je fenomenální. Oblíbený dezert lze připravit na sladko i na slano, takže mu odolá jen málokdo. A protože nepochybujeme, že si na palačinkách rádi smlsnete i vy, připravili jsme pro vás praktický návod na přípravu litého těsta, které se nepřipálí. Zda ho naplníte sladkou, nebo slanou náplní, je na vás.

Vyznáte se v palačinkách?

Palačinky těsto se připravuje podle dvou různých receptů. Jemnější palačinky, tedy z tenčího těsta, se nazývají Crêpe a připravují se z těchto ingrediencí: 250 g hladké mouky, 0,5 l mléka, 3 vejce, špetka cukru, 2 lžíce oleje a minimum cukru.

Klasické těsto je o něco silnější a k přípravě budete potřebovat: 200 g hladké mouky, 0,4 l mléka, 2 vejce a špetku soli.

Jak těsto na palačinky připravíte?

Postup přípravy je u obou variant totožný. Nejdříve nalijte trochu mléka do připravené mísy a následně přidejte vejce, sůl a cukr. Poté ulehejte a postupně přisypávejte mouku, dokud nevznikne hustší směs. Do těsta typu Crêpe na závěr přidejte i olej. Nakonec zřeďte zbylým mlékem, dokud směs nenabude optimální hustoty.

Připravené palačinky těsto by si mělo alespoň na pár minut odpočinout. Připravíte-li si ho den předem, určitě neuděláte chybu. Než začnete smažit, nezapomeňte směs důkladně promíchat.

A jde se smažit…

Máte-li po ruce teflonovou nebo litinovou okrouhlou pánev, smažte těsto na ní. S tukem šetřete a je-li to jen trochu možné, použijte rostlinný. Až pánvičku rozpálíte, nalijte na ní naběračkou těsto a nechte ho, aby se rozteklo po celé její ploše (dosáhnete toho krouživým pohybem). Palačinku obraťte v momentě, kdy ztuhne a začne se pohybovat po pánvičce.

Hodil by se vám tip na závěr? Do těsta dejte minimum cukru – právě ten způsobuje, že se směs pálí. A když pánev před smažením potřete syrovým bramborem, docílíte toho, že se palačinky nebudou trhat a lepit.

Recept na palačinky znáte – a teď se pusťte do přípravy. Věříme, že se vám povedou!

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.