Jdete na ples? Víte jak vybrat vhodný špek?

Ples je bezesporu velká slavnostní událost, kde se žena za pomoci společenské róby proměňuje v dámu, proto je třeba dodržovat určitá pravidla a na nic při přípravě neopomenout. Při takové příležitosti nesmí chybět vhodné šperky, které by celý model dokázaly dokonale podtrhnout a dodat mu na osobité eleganci.

Jak ale takový šperk na ples vybrat a stát se hvězdou večerního programu? V článku najdete inspiraci.

Zvolte šperk podle výstřihu

Skvělým ukazatelem a zároveň i pomocníkem při výběru vhodného šperku na krk vám bude výstřih. K véčkovému typu výstřihu se hodí perlové popřípadě korálové náhrdelníky, které dokáží eleganci šatů i vaší skvěle vyzdvihnout. Ke korzetům nebo šatům bez ramínek se nejlépe hodí úzké náhrdelníky.

Náušnice vybírejte podle účesu. U vlasů vyčesaných nahoru můžete sáhnout po výraznějších modelech. Skvěle se hodí náušnice s třpytem a blýskavostí. V případě, že máte vyčesané vlasy zdobené čelenkou nebo obdobnými doplňky, pak je lepší zvolit náušnice designově jednodušší a jemnější.

Pozornost upoutá i výraznější šperk

Patříte mezi ženy, které chtějí být na plánovaném plese neodolatelná a zároveň nepřehlédnutelná? Pak se rozhodněte pro velký a výrazný šperk s vysokou brilancí. Ideálním typem bude třpytivý náhrdelník, která dokáže každou ženu rozzářit a vyzdvihnout tak její jedinečnou krásu. Pakliže se rozhodnete pro vyčesaný účes, pak můžete náhrdelník doplnit náušnicemi ve stejné vzhledové povaze.

Výrazné a třpytivé šperky jsou vhodné spíše k jednoduchým šatům. Například na jednobarevných šatech nejlépe vynikne třpytivý šperk a navíc se k takovým šatům perfektně hodí. Dokáže jim dodat potřebnou atmosféru a šmrnc. Výrazný šperk vás promění v nepřehlédnutelnou bytost.

Šaty, za kterými se otočí každý

Po dlouhém zvažování jste se rozhodla pro velkolepou róbu, které je navíc zdobená a blýská se? Takové šaty rozhodně nedoplňujte o náhrdelník nebo náušnice, které se třpytí nebo jsou typově větší. V takovém případě naopak postačí elegantní, jednoduché a čisté linie a tvary. Zdobenou společenskou róbu senzačním způsobem doplní perly nebo jednobarevný šperk.

V případě, že chcete mít i na krku nebo uších něco blýskavého k takové róbě, pak volte šperky ve stejné barvě jako jsou zvolené šaty, kabelka popřípadě psaníčko.

Nejsou pro vás šperky na prvním místě

Patříte mezi ten typ žen, které šperky příliš nenosí, ale přesto na plánovaném plese chcete zazářit? Můžete se rozhodnout i pro jiné doplňky, které váš model dokážou vyzdvihnout. Nenásilnou eleganci a třpyt můžete svým šatů dodat vhodně zvoleným psaníčkem, boty nebo ozdobnou čelenkou do vlasů.

Čelenka a další obdobné ozdoby do vlasů jsou perfektním doplňkem nejen pro šaty, ale rovněž dokážou celkem snadným způsobem vyřešit styling vlasů. Stačí je narovnat žehličkou nebo je natočit na kulmu a dodat ozdobenou čelenku. Plesový účes je během několika minut na světě.

V jednoduchosti je krása a platí to i zde

Celkem známé pravidlo, které zní - v jednoduchosti je krása - samozřejmě platí i pro plesové a další společenské akce. Jemné a drobné šperky mají své kouzlo a při správné kombinaci i silnou atmosféru. Nejdříve si dobře promyslete, zda budete zdobit krk, uši, prsty nebo zápěstí. Rozhodně se vyvarujte tomu, že každou z těchto částí něčím vylepšíte. V konečném výsledku to bude působit kýčovitě.

Hlavní předností jednoduchých šperků s jemnými liniemi a tvarem bez zdobení či ozdobných prvků je jejich univerzálnost. Takové šperky si můžete vzít i na jiné akce nebo využívat pro každodenní nošení. Nebojte se do takových kousků investovat a mít je ve své šperkovnici.

Publikováno: 30. 10. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková