Apple Watch jsou dobrou investicí

Není úplně pravda, že klasické natahovací hodinky už nejsou přitažlivé, nicméně je o ně mnohem menší zájem než ještě před deseti lety. Důvod je prostý. Pomalu je z trhu vytlačují chytré časomíry, které toho umí jednoduše mnohem více. Mezi tímto typem hodinek pak kralují Apple Watch.

Psaní SMS i volání

Moderní elektronika dnes musí být multifunkční, jinak si o ni nikdo neopře ani kolo. A přesně tohle dodržují i chytré hodinky od společnosti Apple. Nabízejí celou řadu funkcí, které mohou být vysoce užitečné. Po spárování dokonce dokáží do jisté míry nahradit i mobilní telefon. S jejich pomocí se pak dají přijímat nejen SMS, ale také i volat. Mluvení do hodinek sice vypadá pořád trochu divně, nicméně s postupem času si na to budeme muset asi zvyknout. Tuto možnost nabízejí i jiní výrobci chytrých hodinek a další bezpochyby budou následovat.

Ideální pro sportovce

Západní civilizace už nějaký ten pátek kyne, což samozřejmě negativně ovlivňuje hlavně zdraví. Lidé s vysokou nadváhou mají prokazatelně více zdravotních potíží než jedinci, kteří jsou schopni si své kilogramy hlídat. Ubírat na váze se dá mimo dobrého jídelníčku také sportem. Ten může mít hodně podob, třeba i chození. Díky Apple Watch a jeho krokoměru je možné vždy dodržet předepsaný počet kroků, a tím pádem si udržovat svou váhu alespoň na stejné hladině jako doposud. Kdo by to snad s hubnutím myslel skutečně vážně, jistě dokáže u chytrých hodinek Apple ocenit i velmi přesný měřič tepu. Při běhání, plavání nebo jízdy na kole je snadné pouhopouhým pohledem zjistit, jestli se člověk pohybuje v aerobní zóně, kde se nejlépe ničí tuky, či nikoliv. Podle naměřených hodnot je pak možné ubrat nebo naopak přidat.

Servis

I Apple Watch se mohou porouchat. V takovém přídě je dobré navštívit specializovaný servis, kde běžně probíhá třeba výměna displejů Apple Watch. Jedná se o rychlou záležitost trvající sotva pár minut. Výměna skla u Apple Watch tudíž může trvat pouhopouhých několik málo minut.

Publikováno: 23. 12. 2022

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková