Správně zvolená zubní pasta má na zdraví chrupu zásadní podíl

Používáte při čištění zubů vhodnou zubní pastu? Na základě jakých kritérií ji vybíráte? Je totiž možné, že zvolený produkt vám vůbec nesvědčí. Na trhu se setkáme s velkým výběrem zubních past. Ty se od sebe liší buď podle účinku (pasty protizánětlivé, na citlivé zuby, zvýšení odolnosti zubní skloviny či pasty bělící), nebo podle obsahu konkrétních látek (pasty bez mentolu, bez fluoridu, s obsahem bylin). Odpověď na otázku, jaká pasta je pro váš chrup nejlepší, není tak jednoznačná. Každá pasta je v podstatě zaměřena na určitý problém, jehož výskytu se snaží buď přímo zamezit, či alespoň minimalizovat.

Proti zubnímu kazu a zánětům dásní

Jde-li vám primárně o ochranu před zubním kazem, zvolte pastu zaměřenou na celkové zvýšení odolnosti zubní skloviny. Většina značek tyto pasty doprovází označením celková péče. Kvalitní produkty mají ve svých portfoliích například značky Elmex, Sensodyne či Curasept. Trpíte krvácivostí dásní, nebo dokonce jejich záněty? Pak byste svou pozornost měli zaměřit na produkty, které dásním uleví. Mezi ně patří například výrobky značek Lacalut, Meridol nebo Paradontax. Skvělou volbou pro osoby, které trápí záněty dásní, je zubní pasty Twin Lotus Salt - mimo jiné účinná i v boji proti paradentóze. Na zubní kaz je dobrou volbou varianta Twin Lotus Original Herbal. Stejně jako Charcoal upravuje ústní mikroflóru a zabíjí špatné bakterie. Což je perfektní zpráva pro lidi závislé na cukru.

Proti citlivosti i paradontóze

Správně zvolenou zubní pastou ovšem můžete snížit i citlivost zubů, v tomto případě by v hledáčku vašeho zájmu měla být zubní pasta pro citlivé zuby. Účinný je Senzodine Rapid, ale i thajská bylinná zubní pasta Twin Lotus Senzitive Teeth, za jejíž účinností stojí koktejl několika bylin včetně jávského čaje a pomerančového jasmínu.

Pozor na bělící zubní pasty

Další kapitolou jsou bělící zubní pasty. Ty vybírejte obzvláště pečlivě, protože bělící účinek většiny past, se kterými se setkáte na pultech obchodů, je založen na obrušování zubní skloviny. A to rozhodně nechcete. Zub s narušenou zubní sklovinou je pak náchylnější k tvorbě zubního kazu. Raději zvolte šetrnou pastu Twin Lotus Original Herbal s výražkem ze sépiové kosti nebo Twin Lotus Charcoal.

Zvolte maximálně šetrný produkt

Toužíte-li po světlejším chrupu, buď si jej dejte vybělit profesionálně, nebo zvolte k zubům opravdu šetrný produkt. Jím je například zubní pasta s bělícím účinkem již zmíněné značky Twin Lotus s příměsí aktivního kokosového uhlí. To spolu s dalšími složkami (hřebíčkový olej, šalvěj a patentovaná bylinná směs "Transatak") přispívá k navození správné mikroflóry v ústech, jež má nejenom na celkovém zdraví chrupu, ale i jeho vzhledu, zásadní podíl.

Vybělené zuby? Jen dobře vyčištěné

Touto zubní pastou si zkrátka zuby velmi dobře vyčistíte a efektivně je zbavíte zubního plaku, což se projeví jak na jejich povrchu, který bude mnohem hladší, tak i jejich barvě, která se postupně bude zesvětlovat. Přirozeným a pro sklovinu šetrným způsobem nutno podotknout (důležitý je také výběr zubního kartáčku, kde Twin Lotus nabízí šetrné a zároveň velmi efektivní řešení - kartáčky, které se dostanou do všech mezírek a současně jemnou masáží přispívají k celkovému zdraví dásní). Ten je ve stomatologii nesmírně důležitý. Zuby totiž máte jenom jedny. Tak si jich važte. A v případě vážných potíží se samozřejmě obraťte na stomatologa.

Publikováno: 10. 05. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zdraví a krása

Autor: Ema Nováková