Domů » Vybíráme peněženku pro dítě
Móda & krása

Vybíráme peněženku pro dítě

Začíná vaše dítě samo dojíždět do školy nebo do kroužku, kupuje si ve škole svačiny nebo se jen chce cítit dospěleji a přeje si peněženku? V článku se dočtete praktické tipy, které vám usnadní výběr.

Komu je peněženka určena?

Jako první si dobře uvědomte, komu přesně peněženku kupujete. Jiné preference mají dívky, jiné chlapci. Rozdíl je také v tom, kolik je dítěti let. Dítě v předškolním věku bude mít peněženku pravděpodobně jen pro dobrý pocit, že se podobá vám, a tak mu stačí malá peněženka s kapsičkou na mince nebo třeba malé obrázky. Dítě na prvním stupni už potřebuje mít v peněžence dostatek místa na peníze i průkazku do autobusu apod. Náctiletí už ocení stejné peněženky, jako mají dospělí.

Nepodlehněte aktuální mánii

Děti mívají období různých mánií. Děvčata si projdou hlubokou láskou k princeznám, koním, pohádkovým postavičkám nebo zpěvákům. Chlapci zase často zbožňují super hrdiny nebo sportovce. Dětské peněženky často těmto výstřelkům odpovídají. Doporučujeme vám mánii nepodlehnout. Určitě chcete, aby peněženka vydržela co nejdéle, což není v souladu s dětským nadšením pro konkrétní věc. Možná teď vaše dcera miluje Hello Kitty, ale je dost pravděpodobné, že za půl roku už se ji vůbec líbit nebude. Nechcete-li zanedlouho opět řešit nákup peněženky, vyberte raději nadčasový kus, který se slečně nebo synovi jen tak neomrzí.

Růžová peněženka s jednorožcem? Takovou musí milovat každá malá slečna. | Foto: penezenky-ahal.cz

Na druhou stranu – pokud vám nevadí, že se dítku peněženka s motivem pohádky od Disneyho nemusí zanedlouho líbit, udělejte mu radost.

Praktičnost

Peněženku vybírejte tak, aby byla co nejpraktičtější. Měla by být přehledná a mít dostatečně velkou kapsu na drobné. Těch mívají děti nejvíce. Oblíbené jsou peněženky s poutkem nebo rovnou šňůrkou, díky které se dají jednoduše pověsit na krk. Děti jsou často líné peněženku schovávat do batohu, spíše by ji v autobuse položily na sedadlo a pak si na ni nevzpomněly… Šňůrka pomůže předejít případné ztrátě.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.