Smaragdový ostrov volá: Poznávací zájezd do Irska

Irsko, země s bohatou historií, mystickou atmosférou a dechberoucí přírodou, láká stále více turistů. A není divu! Na "zeleném ostrově" si každý najde to své: milovníci historie se ponoří do tajemných keltských stop a křesťanských památek, dobrodruzi prozkoumají divokou krajinu a gurmáni si vychutnají pověstné irské pivo a whiskey.

Dvanáctidenní poznávací zájezd s cestovní kanceláří Vsacan Tour vám umožní poznat to nejkrásnější z Irska. Navštívíte starobylé katedrály a tajemné keltské kříže, projedete se po úchvatné trase Ring of Kerry a pokocháte se dechberoucími útesy Cliff of Moher.

Putování za stopami historie

Cesta začíná v Dublinu, hlavním městě Irska, kde se ponoříte do jeho živé atmosféry a navštívíte památky jako Trinity College s Knihou z Kellsu. Za poznáním keltské minulosti se vydáte do Newgrange, pravěkého megalitického hrobu, a do Clonmacnoise, klášterního komplexu z 6. století.

Divoká krása Irska

Zájezd do Irska vás dále zavede do malebného městečka Killarney, odkud se vydáte na projížďku po Ring of Kerry, jednom z nejkrásnějších turistických okruhů na světě. Čeká vás úchvatná scenérie poloostrova Iveragh s divokými útesy, smaragdovými jezery a malebnými vesničkami.

Na vrcholu útesů Cliff of Moher

Jedním z vrcholů zájezdu je bezpochyby návštěva útesů Cliff of Moher, které se tyčí do výšky 214 metrů nad Atlantským oceánem. Pohled z útesů je jednoduše ohromující a zanechá ve vás hluboký dojem.

Irsko – to je i pohostinnost a lahodné speciality

Kromě úchvatných památek a scenérií si v Irsku užijete i pohostinnou atmosféru a lahodnou gastronomii. V útulných hospůdkách ochutnáte světoznámé pivo Guiness a pravou irskou whiskey a zaručeně se seznámíte s přátelskými místními.

Zažijte Irsko na vlastní kůži

Cestovní kancelář Vsacan Tour vám nabízí jedinečnou možnost poznat Irsko se vším všudy. Zkušení průvodci vám přiblíží historii i kulturu země a zajistí, aby se vaše dovolená stala nezapomenutelným zážitkem.

Publikováno: 28. 03. 2024

Kategorie: Cestování

Autor: Adriana Horáková