Cestování

Kde si v Čechách parádně zalyžovat?

Pro milovníky lyžování se v Čechách nachází spousta míst, kde si přijdou na své. V jakých lokalitách si užijí rekreační i špičkoví lyžaři? Mezi nejoblíbenější ski areály, díky desítkám kilometrů sjezdovek všech obtížností a kvalitně vybaveným střediskům, patří Krkonoše a Krušné hory.

Český Aspen v srdci Krkonoš

Řeč není o žádném jiném místě než o Špindlerově Mlýně, kde tamější skiareál provozuje celkem 25 sjezdových tratí. Místní podmínky umožňují, že až 95 % z nich může být technicky zasněžováno, tudíž zde máte jistotu lyžování po celou zimní sezonu. Kromě sjezdového lyžování se tu nachází 85 km běžeckých tratí a tři snowparky. Centrem veškerého dění je tu areál Svatý Petr, jenž provozuje 3 lanové dráhy a 5 vleků. Kromě lyžování je zde nepřeberné množství dalšího vyžití v podobě wellness, sáňkařských a bobových drah, restaurací apod. Co se týká ubytování Špindlerův Mlýn, je tu skutečně bohatá nabídka hotelů, penzionů i soukromých apartmánů.

Výchozí bod na Sněžku

Město Pec pod Sněžkou je hojně využíváno jako výchozí místo pro podnikání nejrůznějších turistických výletů, z nichž nejoblíbenější je na naši nejvyšší horu. Toto velice aktivní středisko je oblíbené jak v létě, tak v zimě. Zalyžovat si tu můžete na více než 14 km sjezdovek. Mezi vyhledávaná místa patří funpark a snowpark na sjezdovce Javor, kde jsou též ideální podmínky pro freestyle lyžování. Ubytování Pec pod Sněžkou se v mnoha případech nachází hned vedle sjezdovky, proto z něho můžete vyrazit rovnou v lyžácích.

Největší a nejmodernější středisko Krušných hor

Ubytování Krušné hory si lze obstarat v historickém centru nebo horských střediscích. Vyhledávaní vám významně usnadní přehledně uspořádané stránky Hotel.cz. Skiareál Klínovec je díky modernizovaného systému zasněžování zárukou, že na 47 km sjezdovek budete moci lyžovat po celou zimu.

Reklama

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivka bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Chceš chytrý telefon s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPhone 8!

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí domácí infrasauny? Prodej infrasaun poskytuje společnost Saunasystem. Nechte si postavit moderní infrasaunu na míru!

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6