Chytré a úsporné elektro do vaší domácnosti

LED žárovka

Elektřina je živou vodou dnešní doby. Bez ní bychom dlouhodobě nemohli existovat, však se také simuluje, co by se stalo, kdyby nastal blackout. To je ale naštěstí málo pravděpodobné a vy tak můžete řešit, jaké prvky vám třeba ušetří energie v domácnosti.

LED žárovka E14 – Proč si vybrat právě ji?

Elektřina nás obklopuje možná více, než si myslíme. Vždyť dnes je už na málo místech ne tak kvalitní elektrická síť, kdy v případě výpadku nebo údržby jsou lidé bez proudu třeba dvě hodiny. Proto si neumíme představit, jaké by to bylo být bez tohoto zdroje. Ale jen si vezměte, že by nešlo, světlo, počítače, ani vodu by nešlo ohřát. Energii bychom ale měli i trochu šetřit. Což souvisí s ekologií a v této souvislosti se hojně skloňují LED prvky. Například LED žárovky. Je jich spousta, dělí se odstínem, různými čísly. Vyznáte se v nich? Například žárovka s paticí E14, LED žárovka E14 (https://www.emos.cz/led-zarovky-patice-e14) patří mezi nejoblíbenější. Lze ji aplikovat do lampiček i lustrů mezi sérii dalších žárovek. Díky tomu si můžete korigovat intenzitu světla. Existují typy v řadě CLASSIC, FILAMENT a VINTAGE v různých barvách světla.

Hlásič CO₂ a kouře – Proč si je pořídit?

Elektronika je dnes na velmi vyspělé úrovni, a to se týká i bezpečnostních prvků. Mezi ně patří i hlásič CO₂ či CO (https://www.emos.cz/detektory-co-a-koure), zkrátka detektory úniku plynů nebo kouře. Hlásiče vás alarmem upozorní, že se někde vyskytuje větší množství CO₂, CO, metanu, propanu, butanu nebo zemního plynu. Můžete je mít napojené i na aplikace, takže informaci dostanete ihned. To je skvělé, že? Jestli hledáte spolehlivého prodejce drobného elektra, podívejte se na nabídku společnosti EMOS. Ta nabízí právě tento typ zboží, od světel, přes drobná elektronická zařízení, až po zvonky. Tato firma expandovala i do zahraničí, takže mají opravdu bohaté zkušenosti a díky tomu maximálně profesionální přístup.

Publikováno: 26. 02. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková

Tagy: elektro