Zaměstnanecké benefity: Co to je a jaké jsou ty nejlepší?

Že je jiná doba, od nás slyší naši rodiče pokaždé, když nás kritizují za to, chceme-li opět změnit svoji práci. Ano, je! A díky Bohu za to. Zaměstnání je jako vztah. Musí s ním souhlasit a být spokojené obě strany, to si ale často jako pracující neuvědomujeme. Nápadití zaměstnavatelé si svých lidí dokáží vážit, a krom dvanáctého platu vás možná potkají i benefity, jenž by vás ani nenapadly. Tak se velký světový trend probouzí už i v Česku.

Petfriendly zóna

Že si nemůžete vzít svého milovaného pejska do práce s sebou? Ale kde že… Máte-li doma nekonfliktního čtyřnohého chlupáče, nemusíte mu každé ráno pracně vysvětlovat, proč zase odcházíte. Navíc velké společnosti mnohdy mívají zařízenou i samostatnou místnost, kde společně pobývají a hrají si. Počítá se i s tím, že budete muset venčit. Tedy hoďte do vaku na záda oblíbené hračky a granule, je čas vyrazit.

Chill zóna

Padne-li na vás po obědě únava, pak se jednoduše zvednete a odejdete do odpočinkové místnosti se na chvilku natáhnout. Ani toto není sci-fi. Hraje tu příjemná hudba, lidé si povídají, popíjí kávu. Maximální relax a vypnutí od starostí. Časový limit pobytu? Není žádný!

Business hlídačky

Není důvod utíkat z práce dříve, či se stresovat, proč se porada protáhla tak dlouho. Některé velké podniky dokáží zařídit i hlídání ratolestí, nebo vám dovolí vzít si dítko s sebou do práce, pokud to jinak nejde. Nejedná se jen o hrací koutky pro nejmenší, ale je tu i podporováno vzdělání. Tedy ráno sbalíte aktovku do školy pro prvňáčka, či školní batoh pro předškoláka a můžete vyrazit. Cílem těchto benefitů není zlenivět zaměstnance, ale právě naopak podporovat a motivovat jejich snahu, vnitřní spokojenost a důvěru. Přičemž jsou dány úkoly a věci, které je třeba ten den splnit. I když se to zdá vše zvláštní, ruku na srdce, není ani fyzicky možné, abychom byli celý den výkonní stejně. Odpočatý a svěží člověk pracuje pak rychleji a s nadšením. Málo kdy se stane, že by kvůli nemocnému zvířeti či dítěti, kdy vybouchne hlídání, nepřišel do práce a plnil úkoly ve spěchu či špatně. Ve vztahu jsou tak spokojeny obě strany.

Publikováno: 18. 03. 2021

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková