Zlaté náušnice - víte jaké druhy existují

Mnozí z nás se domnívají že zlaté náušnice již dávno vyšly z módy. Není tomu tak. Žluté zlato se naopak stále více dostává do popředí širšího zájmu a udává své vlastní trendy. Současný směr se objevuje na důležitých akcích, módních přehlídkách, nebo čistě pro každodenní nošení. Díky své poutavě konejšivé žluté barvě s neobyčejným leskem bude vždy nádhernou a elegantní ozdobou pro většinu žen.

Jak zlaté naúšnice vybrat a podle čeho?

Celá řada žen má ve výběru šperků naprosté jasno a moc dobře vědí které náušnice jim padnou. Základní rada tedy zní:
  • hledejte takové náušnice, v kterých se budete cítit především dobře. Vždy záleží na vkusu, který má každá žena ve vlastních rukou. Pokud se chcete vyvarovat pochybení a raději zůstat decentní dámou, držte se jednoduchých rad, které vám rozhodování usnadní.
Ještě před svým rozhodnutím je třeba znát jednotlivé typy zapínání a umět je používat. Každé seriózní zlatnictví vám v tomto ohledu poskytne pomocnou ruku. Každá nesprávná manipulace může snadno zapříčinit nežádoucí mechanické poškození u nových náušnic.

Podívejme se na jednotlivé typy zlatých náušnic?

Zlaté náušnice pecky jednoznačně patří mezi univerzální typy. Jsou jednoduché, ale zároveň elegantní náušnice sluší každé ženě. Jejich nespornou výhodou je, že se nemusí na noc sundavat. Další výhoda je skryta v jejich flexibilitě. Jsou vhodné ke sportovnímu out-fitu, tak pro elegantnější oděv. Zlaté náušnice kruhy řadíme spíše k nadčasovým šperkům, které jsou dlouhodobou stálicí napříč několika dekádami. Dělí se podle průměru, a také zda mají kulatý či hranatý profil. Dbejte zvýšené pozornosti v určité situaci. Většina kruhů je z dutého materiálu. Právě z těchto důvodů je takřka nutností kruhy na noc odkládat na bezpečné místo. Ženy s kulatým obličejem nejlépe ozdobí zlaté visací náušnice, které dokáží obličej zkrášlit a opticky prodloužit. Tento druh náušnic se výborně hodí i pro důležité společenské události. Nezapomínejte však visací náušnice opět na noc odložit do bezpečí. Na výběr máte i z klasických celozlatých náušnic nebo tradičních dámských náušnic, které jsou osazeny drahými kameny. Celozlaté se velmi často nabízejí v kombinaci více barev zlata, popřípadě jsou zdobeny rytinou, výbrusem či matováním. Náušnice s drahými kameny poskytují záruku obrovského výběru barev. Ženy, které chtějí být decentní, by se měli zaměřit na náušnice osazené jemnými bílými zirkony.

Důležitá rada na závěr

Štíhlé ženy by se měly rozhodovat výhradně pro jemné šperky, zatímco ženy se silnější postavou se mohou odhodlat a zvolit výraznější šperky. Patříte však k těm ženám, které žlutému zlatu nepodlehly, nezoufejte. Náušnice z bílého zlata jsou k dostání ve stejných typech, jako ty ve žlutém zlatě. Řiďte se tedy především svým vnitřním hlasem, a vždy vyberete náušnice šité na míru právě vám.

Publikováno: 15. 11. 2020

Kategorie: Móda & trendy

Autor: Ema Nováková