Italské víno pro sladký život

Dolce Vita, to je italsky sladký život. A k němu neodmyslitelně patří italské víno. Svěží, sladké, experimentální. Italské vinice nabízí vše, protože krajina je pro produkci rozmanitých vín jako stvořená.

Lahodné italské víno

Itálie patří mezi nejvýznamnější producenty vína na světě právě proto, že jde o tak úrodnou zemi. Vína se totiž vyrábí doslova ve všech regionech. Samotní Italové vypijí průměrně zhruba 44 litrů ročně na osobu. Není divu, víno zde má velkou tradici, první vinařské zákony stvořili už staří Římané. Kritéria na výrobu a produkci mají tak velmi přísná hodnocení ověřená staletími. V roce 1716 pak definovalo toskánské vévodství nejvýznamnější vinařské zóny. Vyberte si italské víno. Nevíte, jaké? Poradíme vám.

Italské prosecco

Důležitý je dodavatel vín, který svému oboru skutečně rozumí a má osobní zkušenosti s vinaři, od nichž nakupuje vína. Kvalitní e-shop, který prodává skvělá vína, je například VinoDoc . Sami majitelé říkají, že jejich obchod vznikl z lásky k Itálii a italskému vínu. Své zboží dováží přímo z Itálie, kde mají osobní kontakty mezi vyhlášenými producenty italského vína. Sortiment nabídky pravidelně aktualizují, aby svým zákazníkům nabídli to nejlepší ze současné italské produkce. Máte k dispozici výběr vín z tisíců vzorků. Majitelé každý rok ochutnávají na vinařských veletrzích, výstavách i v rámci návštěv samotných vinařství italské poklady, a ty nejlepší pak vozí domů svým klientům. Výběr je na vás. Bílá, červená, růžová, šumivá nebo dezertní vína. Nebo se orientujte dle vinařství. Zkuste například chloubu Valdobbiadene Prosecco Superiore, což je suchý brut. Jeho chuť je květnatá, budete vnímat kombinaci akátu, jasmínu a zimolezu. Jemná, krémová nálada se zde protkává s akcentem karamelu. Je to něco jiného než klasický sekt i obyčejné prosecco, jak jej známe. Chutě Itálie ale ve víně nekončí, e-shop nabízí panenské olivové oleje a balzámové octy.

Publikováno: 24. 05. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: Ema Nováková