Domů » Italské víno pro sladký život
Skvělé tipy

Italské víno pro sladký život

Dolce Vita, to je italsky sladký život. A k němu neodmyslitelně patří italské víno. Svěží, sladké, experimentální. Italské vinice nabízí vše, protože krajina je pro produkci rozmanitých vín jako stvořená.

Lahodné italské víno

Itálie patří mezi nejvýznamnější producenty vína na světě právě proto, že jde o tak úrodnou zemi. Vína se totiž vyrábí doslova ve všech regionech. Samotní Italové vypijí průměrně zhruba 44 litrů ročně na osobu. Není divu, víno zde má velkou tradici, první vinařské zákony stvořili už staří Římané. Kritéria na výrobu a produkci mají tak velmi přísná hodnocení ověřená staletími. V roce 1716 pak definovalo toskánské vévodství nejvýznamnější vinařské zóny. Vyberte si italské víno. Nevíte, jaké? Poradíme vám.

Italské prosecco

Důležitý je dodavatel vín, který svému oboru skutečně rozumí a má osobní zkušenosti s vinaři, od nichž nakupuje vína. Kvalitní e-shop, který prodává skvělá vína, je například VinoDoc . Sami majitelé říkají, že jejich obchod vznikl z lásky k Itálii a italskému vínu. Své zboží dováží přímo z Itálie, kde mají osobní kontakty mezi vyhlášenými producenty italského vína. Sortiment nabídky pravidelně aktualizují, aby svým zákazníkům nabídli to nejlepší ze současné italské produkce. Máte k dispozici výběr vín z tisíců vzorků. Majitelé každý rok ochutnávají na vinařských veletrzích, výstavách i v rámci návštěv samotných vinařství italské poklady, a ty nejlepší pak vozí domů svým klientům. Výběr je na vás. Bílá, červená, růžová, šumivá nebo dezertní vína. Nebo se orientujte dle vinařství. Zkuste například chloubu Valdobbiadene Prosecco Superiore, což je suchý brut. Jeho chuť je květnatá, budete vnímat kombinaci akátu, jasmínu a zimolezu. Jemná, krémová nálada se zde protkává s akcentem karamelu. Je to něco jiného než klasický sekt i obyčejné prosecco, jak jej známe. Chutě Itálie ale ve víně nekončí, e-shop nabízí panenské olivové oleje a balzámové octy.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.