Domů » Vést děti k hudbě je důležité. Lépe spolupracují a zvládají náročné situace
Lifestyle

Vést děti k hudbě je důležité. Lépe spolupracují a zvládají náročné situace

Na drtivou většinu lidské populace má hudba pozitivní účinky. Vyvolává v nás živé vzpomínky, umí nás nabudit před náročným výkonem i zklidnit při stresové situaci. Je proto velmi důležité, začít budovat vztah vašich dětí k muzice hned od útlého věku. Dlouhodobě se totiž prokazuje, že děti vedené k hudebnímu umění jsou odolnější vůči náročným situacím, je pro ně přirozenější spolupracovat s ostatními v kolektivu a v neposlední řadě dochází k trénování učících mechanismů.

Co se v mládí naučíš…

„…ve stáří jako když najdeš,“ říká známé přísloví. Dnešní uspěchaná doba vystavěná na jedné nekončící soutěži klade na naše ratolesti enormní nároky. V té souvislosti se dlouhodobě prokazuje, že pokud je dítě odmalička vedené k hudbě, posilují se u něho schopnosti spolupracovat, zvládat stresové situace a prožívat radost.

Vztah k muzice napomáhá našim „malým já“ porozumět zadání a logicky jej vyhodnotit, jakož i myslet v souvislostech. Z těchto osvojených vzorců chování následně těží nejen po čas základní, střední, popř. vysoké školy, ale prakticky celý život. Pokud si tedy odmalička dohromady pobrukujete písničky pro děti a probouzíte v nich zájem o hudební nástroje, prokazujete jim větší službu, než si patrně uvědomujete.

Pouto mezi rodičem a dítětem

Pozitivní dopad má hudba nejen na dětský kolektiv jako takový, ale i na vztahy mezi dětmi a rodiči. Když vezmete do ruky zpěvník, kytaru a společně se naučíte základní akordy a texty dětských písniček, užijete si spolu spoustu zábavy. Ať už v sobě a vašem dítku objevíte skrytý talent, anebo bude zpěv nanejvýš falešný. Cílem totiž primárně není špičkový výkon, ale intenzivní zážitek.

Když navíc do vašeho repertoáru zařadíte i písničky typu „Hlava, ramena, ruce“, při které děti vedle zpívání stojí, hýbou se, aktivně ukazují na jednotlivé části lidského těla a osvojují si tak základní pojmy (ať už zprvu v mateřštině, anebo později v angličtině, němčině apod.), zábavnou formou přispějete k rozvoji jejich znalostí i motorických schopností.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.