Lifestyle

Vést děti k hudbě je důležité. Lépe spolupracují a zvládají náročné situace

Na drtivou většinu lidské populace má hudba pozitivní účinky. Vyvolává v nás živé vzpomínky, umí nás nabudit před náročným výkonem i zklidnit při stresové situaci. Je proto velmi důležité, začít budovat vztah vašich dětí k muzice hned od útlého věku. Dlouhodobě se totiž prokazuje, že děti vedené k hudebnímu umění jsou odolnější vůči náročným situacím, je pro ně přirozenější spolupracovat s ostatními v kolektivu a v neposlední řadě dochází k trénování učících mechanismů.

Co se v mládí naučíš…

„…ve stáří jako když najdeš,“ říká známé přísloví. Dnešní uspěchaná doba vystavěná na jedné nekončící soutěži klade na naše ratolesti enormní nároky. V té souvislosti se dlouhodobě prokazuje, že pokud je dítě odmalička vedené k hudbě, posilují se u něho schopnosti spolupracovat, zvládat stresové situace a prožívat radost.

Vztah k muzice napomáhá našim „malým já“ porozumět zadání a logicky jej vyhodnotit, jakož i myslet v souvislostech. Z těchto osvojených vzorců chování následně těží nejen po čas základní, střední, popř. vysoké školy, ale prakticky celý život. Pokud si tedy odmalička dohromady pobrukujete písničky pro děti a probouzíte v nich zájem o hudební nástroje, prokazujete jim větší službu, než si patrně uvědomujete.

Pouto mezi rodičem a dítětem

Pozitivní dopad má hudba nejen na dětský kolektiv jako takový, ale i na vztahy mezi dětmi a rodiči. Když vezmete do ruky zpěvník, kytaru a společně se naučíte základní akordy a texty dětských písniček, užijete si spolu spoustu zábavy. Ať už v sobě a vašem dítku objevíte skrytý talent, anebo bude zpěv nanejvýš falešný. Cílem totiž primárně není špičkový výkon, ale intenzivní zážitek.

Když navíc do vašeho repertoáru zařadíte i písničky typu „Hlava, ramena, ruce“, při které děti vedle zpívání stojí, hýbou se, aktivně ukazují na jednotlivé části lidského těla a osvojují si tak základní pojmy (ať už zprvu v mateřštině, anebo později v angličtině, němčině apod.), zábavnou formou přispějete k rozvoji jejich znalostí i motorických schopností.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.