Domů » Je lepší rohová sedačka anebo rozkládací sedací souprava? Porovnejme jejich užitečnost!
Bydlení

Je lepší rohová sedačka anebo rozkládací sedací souprava? Porovnejme jejich užitečnost!

Výběr sedací soupravy může být pro mnohé oříšek. Malé panelákové byty nemají takové možnosti jako prostorné pokoje rodinných domů. Obecně platí, že do menších místností padnou jako ulité rozkládací sedačky a do velkých obýváků zase rohové pohovky.

Nutno podotknout, že je sedací souprava chloubou obývacího pokoje. Vždyť na ní relaxujeme s rodinou a povídáme si s návštěvami. Samozřejmě musí korespondovat s designem dalšího nábytku. Před jejím výběrem bychom si měli jednoznačně určit jasná kritéria.

Dělení dle funkčnosti

Dnes lze pořídit rozkládací rohové sedačky, ale také modely s úložným prostorem. Je jasné, že nebudeme kupovat velký kus nábytku do malého bytu. Na začátek je nejdůležitější otázka prostoru. Svou důležitost mají i doplňkové funkce, jako jsou výklopy, područky, zádové opěrky a výsuvy. Mohou být na manuální či elektrické ovládání. Rozkládací lůžko je výborná věc, když ho budeme využívat často. V tomto ohledu je klíčové zaměřit se na kvalitu konstrukce. Levnější možnosti jsou spíše na chalupu a slouží k občasnému přespání. Každodenní použití je na levných modelech rychle viditelné.

Výhody rohové sedačky

V poslední době si lidé oblíbili sedací soupravy rohové, protože jsou stylové a praktické. Sednou do větších obýváků. Před nákupem se musíme rozhodnout, zda požadujeme pravou či levou delší stranu. Tento kousek nábytku je užitečný i z hlediska uložení věcí. Dostatečný úložný prostor se vždy hodí. Sedačky se však musí dobře otevírat. Jen tak lze mluvit o komfortním uschování věcí. Kapitolou samou o sobě je rozkládací rohová sedací souprava. Občas nahradí postel a je ideální pro přespání návštěv. Určitě se informujte na rozměry v rozloženém stavu.

Pestrou paletu sedacích souprav najdete na webu LUMAX nábytek. Mrkněte na moderní kousky, které obývací pokoje jedině zvelebí.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.