Proč si sjednat pojistku na blbost? Vytrhne vám trn z paty, když to budete nejvíce potřebovat

Že máte štěstí a smůla se vám vyhýbá obloukem? Raději se na to nespoléhejte a sjednejte si pojištění odpovědnosti za škodu neboli pojištění na blbost. Opravdu se může hodit i vám, protože neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Stačí chvilka nepozornosti a máte zaděláno na obrovský problém. Pojistné přitom stojí kolem tisícovky ročně, což je velmi malá částka za komplexní ochranu před škodami všeho druhu.

Kdy se vám může pojištění odpovědnosti hodit?

Pojištění odpovědnosti za škodu vám bude užitku tehdy, když zapomenete zavřít kohoutek s vodou, vytopíte sousedy a způsobíte jim značné škody na vybavení. Anebo když vaše neposedné dítko poškrábe na parkovišti před domem lak luxusního automobilu. A v neposlední řadě také v případě, kdy v supermarketu omylem najedete do regálu s drahými lihovinami. Zatímco všechny výše uvedené příklady reprezentovaly škody v poměrně malé výši, o významu pojistky za blbost vás dozajista přesvědčí ten následující: Napadlo vás někdy, na kolik by vás vyšla úhrada zdravotní péče, bolestného a souvisejících položek, kdybyste třetí osobě z nedbalosti způsobila vážné zranění? Třeba při lyžování v Alpách nebo během projížďky na kole... Pojišťovna vám může ušetřit stovky tisíc i miliony korun.

Pojištění chrání vás i vaše nejbližší

Snad všechny pojišťovny zahrnují v rámci pojištění odpovědnosti za škodu ochranu všech členů společné domácnosti. Za pojištění domácích mazlíčků si obvykle musíte připlatit. Na konečnou cenu pojistného má vliv i výše limitu. Raději si připlaťte pár set korun navíc a získejte krytí, na které se můžete spolehnout za každé situace. Pojištění odpovědnosti si můžete sjednat výhodně od ERGO pojišťovny. Má celosvětovou platnost, jednotný limit a je bez spoluúčasti. Navíc se vztahuje se na všechny členy společné domácnosti a v ceně je i odpovědnost za domácí zvířata.

Publikováno: 29. 06. 2020

Kategorie: Finance & práce

Autor: Ema Nováková