Domů » Proč si sjednat pojistku na blbost? Vytrhne vám trn z paty, když to budete nejvíce potřebovat
Finance & práce

Proč si sjednat pojistku na blbost? Vytrhne vám trn z paty, když to budete nejvíce potřebovat

Že máte štěstí a smůla se vám vyhýbá obloukem? Raději se na to nespoléhejte a sjednejte si pojištění odpovědnosti za škodu neboli pojištění na blbost. Opravdu se může hodit i vám, protože neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Stačí chvilka nepozornosti a máte zaděláno na obrovský problém. Pojistné přitom stojí kolem tisícovky ročně, což je velmi malá částka za komplexní ochranu před škodami všeho druhu.

Kdy se vám může pojištění odpovědnosti hodit?

Pojištění odpovědnosti za škodu vám bude užitku tehdy, když zapomenete zavřít kohoutek s vodou, vytopíte sousedy a způsobíte jim značné škody na vybavení. Anebo když vaše neposedné dítko poškrábe na parkovišti před domem lak luxusního automobilu. A v neposlední řadě také v případě, kdy v supermarketu omylem najedete do regálu s drahými lihovinami.

Zatímco všechny výše uvedené příklady reprezentovaly škody v poměrně malé výši, o významu pojistky za blbost vás dozajista přesvědčí ten následující: Napadlo vás někdy, na kolik by vás vyšla úhrada zdravotní péče, bolestného a souvisejících položek, kdybyste třetí osobě z nedbalosti způsobila vážné zranění? Třeba při lyžování v Alpách nebo během projížďky na kole… Pojišťovna vám může ušetřit stovky tisíc i miliony korun.

Pojištění chrání vás i vaše nejbližší

Snad všechny pojišťovny zahrnují v rámci pojištění odpovědnosti za škodu ochranu všech členů společné domácnosti. Za pojištění domácích mazlíčků si obvykle musíte připlatit. Na konečnou cenu pojistného má vliv i výše limitu. Raději si připlaťte pár set korun navíc a získejte krytí, na které se můžete spolehnout za každé situace.

Pojištění odpovědnosti si můžete sjednat výhodně od ERGO pojišťovny. Má celosvětovou platnost, jednotný limit a je bez spoluúčasti. Navíc se vztahuje se na všechny členy společné domácnosti a v ceně je i odpovědnost za domácí zvířata.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.