Trampolína jako součást aktivního životního stylu

Současná realita pracovního života je taková, že mnoha lidem chybí díky sedavému zaměstnání dostatek pohybu. Ten však naše tělo potřebuje a cvičení je proto nezbytnou součástí zdravého životního stylu, ke kterému se naštěstí obrací stále více lidí. Možností cvičení jsou v dnešní době široké, od běhání v přírodě po návštěvu posilovny. Při rozhodování, kterou sportovní aktivitu si vybrat bychom však neměli zapomínat ani na skoky na trampolíně, které představují ideální způsob protažení těla, navíc jsou vhodné jak pro děti, tak dospělé.

Trampolína a jak na ní

Trampolína má za sebou zajímavou historii, jejímu kouzlu propadlo mnoho lidí od Eskymáků, kteří si ji zhotovovali z mroží kůže přes cvičící piloty a astronauty po olympijské sportovce. I mnozí obyčejní lidé si ale užívají zábavy, kterou jim toto tělocvičné náčiní poskytuje. Trampolína se skládá z pružného výpletu, který je pomocí pružin upevněn ke konstrukci a stabilitu celému systému dodávají opěrné nohy. U větších venkovních trampolín je nezbytná i ochranná síť. A neměl by chybět ani kryt pružin na trampolínu.

Proč právě trampolína?

V porovnání s ostatními možnostmi cvičení má trampolína několik výhod. Především platí, že skoky na trampolíně nejsou nikdy pouhým cvičením, jsou také zábavou. Komu by se nelíbilo létat vzduchem? Zatímco k běhání nebo posilování na strojích je často třeba sebepřemlouvání a silné vůle, ke skokům na trampolíně se většinou není třeba nutit, ba právě naopak. Další výhodou je fakt, že skákání na trampolíně je činnost, kterou mohou rodiče provozovat společně s dětmi a obě skupiny si cvičení užijí naplno. Trampolína se tak může stát středobodem kvalitně stráveného sportovního odpoledne s rodinou. Pokud cítíte, že byste chtěli začít dělat něco pro své těla, zvažte trampolínu, pravděpodobně si jí zamilujete.

Publikováno: 22. 02. 2018 / Aktualizováno: 23. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ema Nováková

Tagy: trampolína a zdraví