Domů » Proč uklízet přírodně a ekologicky
Bydlení

Proč uklízet přírodně a ekologicky

Eko drogerie je přátelská k životnímu prostředí i lidskému tělu. Charakterizují ji jemné vůně a bezchybná účinnost. Překvapí vás skvělou čistící silou, která odstraní i ty největší nečistoty a udrží vaši domácnost krásně čistou a voňavou.

Bezpečná a čistá domácnost

O bezpečnosti konvenčních přípravků na úklid a čištění a jejich možných rizicích se mluví čím dál častěji. Jsou spojovány se vzrůstajícími alergiemi a kožními potížemi, řeší se jejich celkový vliv na lidské zdraví i přírodu. Eko drogerie je jiná. Nemusíte se bát, že si z jejího používání vykoledujete nepříjemnou svědivou vyrážku nebo vám podráždí dýchací systém. Ať už potřebujete eko čistič na WC, koupelnu, podlahu, okna nebo zašpiněnou troubu.

Bio drogerie nabízí nepřeberné množství velmi efektivních čistících přípravků, které pomohou udržet vaši domácnost bez jediné chybičky. Je bez chlóru či čpavku, syntetických parfemací a dalších ingrediencí, povytahujících nejedno obočí těch, kteří se zajímají o své zdraví. Eko drogerie je také velmi příznivá i pro nejmenší děti a domácí mazlíčky. A to hlavně z toxikologického hlediska.

Eko drogerie pro planetu

Každý, kdo se rozhodne používat eko drogerii, říká „ano“ planetě a ochraně životního prostředí. Zelené čisticí prostředky jsou vyráběné pomocí udržitelných výrobních postupů a přírodních, bezpečných, netoxických a biologicky odbouratelných složek, které nemají negativní dopad na ekosystémy. Jsou výborně rozložitelné a důraz na ochranu životního prostředí je kladen také při jejich balení. Taková čistá drogerie představuje jiný rozměr úklidové péče o domácnost v mnoha oblastech.

Kromě toho, že v ní najdete čisticí a mycí sílu rostlinných saponinů a dalších aktivních látek, je parfémovaná rostlinnými extrakty nebo esenciálními oleji. Velkou výhodou mnohých čisticích prostředků náležících do kategorie „eko“ je to, že mají výborně kompostovatelný obal, který je vyráběný z kukuřičného nebo bramborového škrobu a hravě se rozloží v rámci několika měsíců.

Německý Sonett pro domácnost bez chemikálií

Používání běžných čisticích prostředků je spojováno s řadou zdravotních problémů jako poškození jater, ledvin nebo centrálního nervového systému. Je to kvůli složkám, které se z ní uvolňují ještě dlouho po jejím použití. Eko drogerie je daleko přátelštější k lidskému organismu, což je dalším dobrým důvodem, proč jí dát zelenou. Pokud nevíte, se kterou značkou začít, sázkou na jistotu jsou oblíbené ekologické úklidové a čisticí prostředky značky Sonett. Vypadají sice poměrně nenáročně, ale jejich čistící síla vás přesvědčí o tom, že jsou opravdovou jedničkou v péči o jakékoli typy povrchů.

Sonett se přírodně vypořádá s každou nečistotou

Ať už potřebujete vyčistit koupelnu, kuchyňské povrchy nebo efektivně umýt podlahu, můžete se na ně stoprocentně spolehnout. Eko drogerie Sonett nabízí opravdu vše, co je nutné pro krásně voňavou domácnost, od pracích prostředků až po prášek do myčky.

Tierra Verde – lokální zelená pro životní prostředí

Pro ty, kteří chtějí podpořit lokální značku eko drogerie, máme dobrou zprávu. Česká značka Tierra Verde má kořeny v Brně a najdete u ní vše pro čistou domácnost od ekologických čističů až po osvěžovače vzduchu. Reprezentuje ji prací síla mýdlových ořechů, esenciální oleje a žádná syntetická barviva ani pěnidla. A to je přece výborný důvod, proč si ji pořídit.

Praní i čisté nádobí, to je hlavní doména české značky Tierra Verde

Ať už potřebujete žlučové či olivové mýdlo nebo vám došla prací soda, Tierra Verde je vám vždycky k dispozici. A nemusíte složitě běhat po nákupních centrech. Vše si můžete zajistit z pohodlí domova třeba v e-shopu s přírodní kosmetikou, eko drogerií a zdravými potravinami NuSpring.cz.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.