Výlet na jižní Moravu se nese především v duchu degustace vína

Jižní Morava patří k nejkrásnějším regionům České republiky a je také jedním z nejvýznamnějších producentů vína. Proto není divu, že se výlet za degustací stává stále populárnější aktivitou pro turisty a milovníky vinného moku.

Kdy za degustací vyrazit?

Pokud plánujete výlet na jižní Moravu, nejlepší dobou k návštěvě jsou jarní a letní měsíce, kdy je příroda v plném rozkvětu a vinice se nacházejí v nejlepším stavu. V tomto období můžete zažít mnoho kulturních a společenských akcí spojených s vínem, jako jsou například vinobraní a různé degustace.

Kam se vydat za nejlepším vínem?

Nejlepším způsobem, jak si užít vína se vším, co k němu patří, je objevovat různé vinice a sklípky v regionu. Existuje mnoho vyhlášených vinařských oblastí, jako jsou například Mikulovská, Znojemská, Velkopavlovická nebo Slovácká, a každá z nich má své specifické vlastnosti a klimatické podmínky, které ovlivňují chuť a vůni vína.

Skvělou volbou je zmíněná oblast Velkých Pavlovic, kde se nachází vinařská obec Vrbice s jedinečnou architekturou vinných sklepů vykopaných do pískovcové skály v sedmi patrech. Můžete zde navštívit malé rodinné vinařství Vrbice BMV Kadlec proslulé prvotřídními vinohrady, na nichž produkuje kvalitní a vyzrálé hrozny. Z těch následně vyrábí vynikající vína.

Ideální je navštívit vinný sklípek s degustací Vrbice, ale lahvinku si lze objednat i z pohodlí domova na bmvvinarstvi.cz. Momentálně v e-shopu najdete velikonoční vína z Vrbice.


Nejen víno, ale i krásná příroda a kulturní památky

Kromě degustace vína si na jižní Moravě užijete také krásy přírody a historické památky. Můžete navštívit zámek v Lednici, který je součástí světového dědictví UNESCO nebo se projít historickým centrem Mikulova.

Pokud se chcete projít vinicemi, můžete vyrazit na vinařskou naučnou stezku Valtice, která vás provede okolo mnoha vinic a nabídne vám nádherné výhledy na krajinu.

A ještě něco. Až se rozhodnete vyrazit na výlet na jižní Moravu za degustací vína, nezapomeňte si přibalit pohodlné boty. Vzhledem k tomu, že se mnoho vinic se nachází na kopcovitém terénu, se vám bude pohodlné obutí hodit.

Publikováno: 18. 03. 2023 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Ema Nováková