Domů » 3 tipy, jak se poprat se syndromem vyhoření
Lifestyle

3 tipy, jak se poprat se syndromem vyhoření

Ostatní se do práce těší, ale vy byste raději zůstala v posteli. Bohužel se nejedná o dočasný stav, ale permanentní nechuť, která se stupňuje a postupně vás paralyzuje. Přitom děláte to, o čem jste vždycky snila a nedokážete si změnu pracovní pozice představit. Co s tím? Pravděpodobně se potýkáte se syndromem vyhoření neboli burnoutem. Nejste sama, s podobným problémem válčí spousta dalších lidí, ale jen někteří najdou řešení dříve, než je zhoršující se psychický stav přiměje k návštěvě psychologa.

Čas na pauzu

Pauzou opravdu nemáme na mysli pět až deset minut v rámci pracovní doby, byť i taková přestávka je samozřejmě důležitá. Co byste se měla naučit – a to pokud možno ihned, je pravidelná relaxace na úkor práce. Volný čas využijte k realizaci svých koníčků. Pokud žádné nemáte, něco si najděte. Dobrou volbou je hra na hudební nástroj nebo procházka v přírodě.

Dejte stopku polotovarům

Pro samou práci nemáte čas na zdravou a vyváženou stravu. Jenomže konzumace polotovarů není pro vaše tělo nijak prospěšná. Naopak. Chemický koktejl vašemu zdraví vůbec neprospívá, v podstatě do sebe ládujete prázdné kalorie, které následně proložíte alkoholem a kofeinem. Není divu, že vaše tělo pomalu chřadne. Potřebujete více zeleniny, ovoce a čerstvých potravin. Udělá se vám po nich lépe.

Více čerstvého vzduchu

Procházku v přírodě jsme zmínili výše. Čím dál více lidí zná venkovní prostředí jen z doslechu. Naučte se trávit více času na čerstvém vzduchu – udělá dobře vašemu tělu i mysli. Bez ohledu na počasí vyrazte na chvíli ven každý den!

A to je teprve začátek. Abyste úspěšně předešli burnoutu, musíte do svého života zahrnout mnohem více nových návyků. Přečtěte si o nich v článku o syndromu vyhoření, který nedávno publikoval lifestylový magazín o zdraví Fittyn.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.