Lifestyle

3 tipy, jak se poprat se syndromem vyhoření

Ostatní se do práce těší, ale vy byste raději zůstala v posteli. Bohužel se nejedná o dočasný stav, ale permanentní nechuť, která se stupňuje a postupně vás paralyzuje. Přitom děláte to, o čem jste vždycky snila a nedokážete si změnu pracovní pozice představit. Co s tím? Pravděpodobně se potýkáte se syndromem vyhoření neboli burnoutem. Nejste sama, s podobným problémem válčí spousta dalších lidí, ale jen někteří najdou řešení dříve, než je zhoršující se psychický stav přiměje k návštěvě psychologa.

Čas na pauzu

Pauzou opravdu nemáme na mysli pět až deset minut v rámci pracovní doby, byť i taková přestávka je samozřejmě důležitá. Co byste se měla naučit – a to pokud možno ihned, je pravidelná relaxace na úkor práce. Volný čas využijte k realizaci svých koníčků. Pokud žádné nemáte, něco si najděte. Dobrou volbou je hra na hudební nástroj nebo procházka v přírodě.

Dejte stopku polotovarům

Pro samou práci nemáte čas na zdravou a vyváženou stravu. Jenomže konzumace polotovarů není pro vaše tělo nijak prospěšná. Naopak. Chemický koktejl vašemu zdraví vůbec neprospívá, v podstatě do sebe ládujete prázdné kalorie, které následně proložíte alkoholem a kofeinem. Není divu, že vaše tělo pomalu chřadne. Potřebujete více zeleniny, ovoce a čerstvých potravin. Udělá se vám po nich lépe.

Více čerstvého vzduchu

Procházku v přírodě jsme zmínili výše. Čím dál více lidí zná venkovní prostředí jen z doslechu. Naučte se trávit více času na čerstvém vzduchu – udělá dobře vašemu tělu i mysli. Bez ohledu na počasí vyrazte na chvíli ven každý den!

A to je teprve začátek. Abyste úspěšně předešli burnoutu, musíte do svého života zahrnout mnohem více nových návyků. Přečtěte si o nich v článku o syndromu vyhoření, který nedávno publikoval lifestylový magazín o zdraví Fittyn.cz.

Reklama

Chceš lehký tablet s atraktivním designem? Pořiď si skvělý iPad Air od Applu!

Tradiční finská sauna je ideálním místem pro relaxaci. Na míru vašeho domova vám ji vyrobí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dni? Domácí vířivky budou i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Prodej bytu Praha 6

Makléřky ze Šestky, tým zkušených realitních profesionálek na Praze 6

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.