Cestování

Letní zchlazení najdete ve skalách

V jiných letech už jsme touto dobou hledali nejbližší koupaliště, letos si však léto dává opravdu na čas a slunečných dní je zatím málo. Už za pár týdnů ale budeme rádi, když najdeme alespoň na chvíli stín a ochlazení. Ve skalách najdete obojí.

Skály nás fascinují svou výškou, zdánlivou nedosažitelností i chladem, který vyzařují i v parném létě. Nabízí tak příjemné zchlazení a odpočinek, pokud je zvolte za cíl svých výletů. Ve východních Čechách jsou oblíbenou zastávkou Adršpašské skály a Broumovské stěny. Úchvatné výhledy okouzlí malé i velké a pokud fandíte lezectví, stezek je tu opravdu mnoho a mají různou obtížnost. Dovolená na Broumovsku je skvělou volbou pro každého, kdo miluje přírodu ve všech jejích podobách, zdejší chráněná oblast má hustou síť turistických stezek a cyklotras. Pískovcové skály najdete i v Českém Švýcarsku, ve kterém můžete vidět i největší skalní most v Evropě, Pravčickou bránu. Raději si objednejte ubytování v Českém Švýcarsku na více dní, protože nebudete vědět, kam se podívat dříve. Vyrazit můžete ke zřícenině Dolského mlýna po stopách pohádkové pyšné princezny Krasomily, která se zde natáčela. Čeká na vás i mnoho skalních vyhlídek, potních míst, hradů a zámků a ve svém plánu výletů byste neměli vynechat ani ZOO v Děčíně.

Pokud vás láká se spíše než nahoru dívat dolů, navštivte Moravský kras, který patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Je tu více než tisíc jeskyní, do pěti z nich se můžete podívat, jsou veřejnosti přístupné. Nezapomenutelným zážitkem je plavba na podzemní říčce Punkvě spojená s prohlídkou dna propasti Macocha. Ani zde vám nebude stačit jen jeden den k tomu, abyste zvládli vidět a zažít vše, co zdejší chráněná oblast nabízí. Zázemí pro vaše výlety poskytne hotel v Blansku, odkud můžete vyrážet na výlety. Při jejich plánování určitě nesmíte vynechat Rudické propadání, kde voda jedovnického potoka mizí pod zem a na povrch se vrací až u 12 km vzdálené Býčí skály.

Ve skalách a jeskyních můžete strávit mnoho dní a stejně budete mít stále co objevovat. Jeskyně plné krápníků i vysoké skály roztodivných tvarů nás tak až tajemně přitahují, rádi se k nim tak stále vracíme.

Reklama

Chceš chytré hodinky s atraktivním designem? Pořiď si skvělé Apple Watch 6!

Chcete si dopřát odpočinek v pohodlí venkovní sauny? Moderní sauny na míru navrhuje a vyrábí česká firma SaunaSystem.

Chcete se uvolnit po náročném dnu? Luxusní domácí wellness bude i pro vás oázou klidu a odpočinku.

Atraktivní závěsy za akční ceny pořídíte v e-shopu Interie.cz.

Kde to žije

Užijte si relax v ČR

Aktivní dovolenou s přítelkyněmi nebo s celou partou přátel si můžete dopřát v dnešní době již téměř kdekoliv. Důležité je najít si ideální ubytování, kde se budete cítit komfortně a volný čas si tak užijete naplno. Zkuste stránku ubytování České Švýcarsko případně se nechte inspirovat v katalogu ubytování Beskydy. Ať už preferujete hotely s pestrými službami nebo chaty v soukromí, určitě si tu vyberete to, po čem Vaše srdce nejvíce touží.